Více informací
Zvířata

Veterinární klinika


Veterinární klinika Domácí mazlíčci jsou pro nás dnes kolikrát nejlepšími přáteli a je úplně jedno, jestli se jedná o šedesátikilového psa, kotě, či malého křečka. Jsou to živí tvorové, stejně jako my, proto je důležité k nim tak také přistupovat. Vnímají stejně štěstí, spokojenost a na druhou stranu samozřejmě i bolest, či zdravotní komplikace k tomu bohužel patří také.

Praha veterinární klinika se zaměřuje na zdravotní i preventivní ošetřování Vašich domácích mazlíčku. Specializujeme se na drobné živočichy, jako jsou například fretky, králíci a další drobná zvířata, ale samozřejmě i kočky a psi. Nabízíme Vám spíše rodinné prostředí s bohatými zkušenostmi. Ročně ošetříme kolem 11 000 Vašich domácích mazlů a těšíme se na další!
Naše zázemí je moderně vybaveno, takže jsme schopni vyřešit i náročnější zákroky. Výjimkou není ani vlastní laboratoř. Pro Vaše čtyřnohé kamarády tu tak máme připraveno kvalitní prostředí s profesionálním přístupem a komplexní péčí. Mezi často prováděné zákroky patří například kastrace, či očkování, a to právě i pro drobná zvířata, což na klinikách běžně nebývá podmínkou. Možná si říkáte, k čemu je kastrace, například u menších hlodavců dobrá, ale věřte, že i tady je to někdy potřeba. Pokud se tedy nejedná o případ, kdy je nutné reprodukční orgány odstranit, kvůli zdraví samotného zvířátka, je tu ještě druhá možnost, kdy zkrátka není jednoduché u takhle malých zvířat při odběru pokaždé 100 % poznat, zda se jedná o samičku, či samce, pak často dochází k nechtěným vrhům, a to i tehdy, když víme že chováme dva jedince opačného pohlaví. Mláďat bývá zpravidla více, v častějším opakovatelném intervalu a jejich udání do dobrých domovů je stále náročnější. Proto jde problém vyřešit touto cestou a tím předejít mláďatům, která by ve svém vysokém počtu nemohla všechna získat milující domov. Být na pozoru bychom měli i u svých koček a kocourů, kteří mají možnost volného pohybu venku. Jelikož z jednoho kočičího páru se za 3 roky může vytvořit i rodinka o velikosti 80 jedinců.A jak se vlastně kastrace provádí?
Máme tu hned několik způsobů. U kočiček a fenek se provádí zákrok, kdy jsou odstraněny pouze vaječníky takzvaná ovariektomie a, nebo ovariohysterektomie, kdy se odstraňují jak vaječníky, tak děloha. U psů a kocourů se pak odstraňují varlata tedy takzvaná orchiektomie. Mezi projevy po kastraci patří například větší klid, pohoda daného jedince, snižuje se výskyt rakoviny (vaječníky, děloha, mléčné žlázy), dochází méně častěji k potyčkám mezi jedinci a ztrácí se, nebo minimálně oslabuje teritoriální chování, mezi které patří třeba i značkování močí.

Pokud máte nějaký problém s Vašimi chlupáči, ať už zdravotní, nebo si zkrátka nevíte s něčím rady, nebojte se na nás obrátit. Veterinární klinika Praha je tu pro Vás a Vaše zvířecí přátele. Těšíme se na Vás!

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Podzimní radovánky Co se vám vybaví jako první pod slovem podzim? Září, spadané listí, chladná... více ...
Cvičení doma? Proč ne! Ve zdravém těle zdravý duch. Pohyb je součástí každého zdravého životního... více ...
​Buďte krásnější pomocí plastické operace Víte, že spokojená žena rovná se šťastná žena? Ženy se rády zkrášlují,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: