Více informací
Bydlení

​Ložnice – barvy do ložnice


Klíčová slova
ložnice, barvy
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a pohodlném bydlení – spaní. Nezapomínejte na dávku jisté relaxace. Na výběr máte jak ze studených barev, které prostor zklidní tak z teplých tónů, které místnosti naopak přidají energii a prohřejí jí. Zvolit můžete také syté a výrazné barvy, které vám rozproudí krev a energii. Nebo sáhnete po klasice v čistém, neutrálním provedení?
 
Ložnice
Každá ložnice má své určité kouzlo. Nejen že v ní máte pohodlnou a zdravotně nezávadnou postel, ale do této místnosti můžete umístit také malou pracovnu a celou řadu doplňků.
Můžete použít barvu na stěny nebo třeba na strop a podlahu. Barvy lze využít na ložním prádle či dalších doplňcích.
 
Teplé barvy do ložnice
Chcete-li se probouzet do příjemné, slunečné a prosluněné místnosti? Je to ideální způsob pro ty, kterým se ráno z postele nechce.
Barvy v našem prostředí výrazně ovlivňují naši celkovou náladu. Teplé barvy jako je žlutá, červená, oranžová působí velmi pozitivně na naši psychiku. Tyto barvy nám evokují sluneční světlo a příjemně nás povzbudí, prohřenou, naplní optimismem, štěstím … ale také napětím, protože se jedná o barvy plné energie, zejména červená barva a její odstíny.
Červená je vášnivá a temperamentní barva, která na mnohé může působit až lehce agresivně. I přes svou povahu je značně variabilní díky svým množstvím odstínů.
 autor: Nick Pateman
Fialová barva
Fialová barva je symbolem magie, vznešenosti, duchovna a tajemství.  V případně vhodného odstínu, může vzniknout z ložnice velice romantická a elegantní místnost. Nutné je ovšem k této barvě pořídit tmavý nábytek. Světlé dřevo by působilo drasticky a nevhodně.
Fialovou barvu ve vaší ložnici můžete použít ve formě doplňků - textilních prvků. Získáte tak náznak uklidňující barvy.
 autor: The Residences at Mandarin Oriental
Studené barvy
Tyto barvy se báječně postarají o naši psychiku i fyzickou aktivitu. Zklidňují a tlumí.
Modrá barva je příjemná a společně s teplým odstínem dřeva vypadá v ložnici dokonale. Dřevěné tóny dodají jinak chladnému a mrazivému pokoji kromě tepla také krásný a decentní kontrast. Je to čistá, svěží a velmi příjemná barva.
Ideální orientace ložnice je na východ, aby ranní slunce pronikalo oknem do interiéru a barvy se mohly promísit s paprsky.
Světle modrá změkčuje prostor a naopak přidané žluté barvy ve formě doplňků prostor rozjasní.
 autor: Bob Lockwood
autor: Son of Groucho
Neutrální barvy
Neutrální barvy v interiéru vytváří adekvátní pozadí pro výraznější barevné prvky či dekorace. Odvažte se a vytvořte si vlastní výrazný interiér, který ve výsledku bude působit komplexně, klidně a relaxačně. 
Jedná se o šedé a béžové odstíny.
 
Jakou barvu ložnice máte vy?

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Pánské hodinky – doplněk, který zlepšuje image Moderní muž nepotřebuje hodinky pouze k tomu, aby zjistil, kolik je hodin. Jistě... více ...
​Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání Stále více manažerů se zajímá o další profesní vzdělání prostřednictvím... více ...
Nike air max Hledáte kvalitní boty, které jsou ozkoušené a rozhodně Vás nezklamou? Obuv by měla... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: