Více informací
Bydlení

​Ložnice – barvy do ložnice


Klíčová slova
ložnice, barvy
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a pohodlném bydlení – spaní. Nezapomínejte na dávku jisté relaxace. Na výběr máte jak ze studených barev, které prostor zklidní tak z teplých tónů, které místnosti naopak přidají energii a prohřejí jí. Zvolit můžete také syté a výrazné barvy, které vám rozproudí krev a energii. Nebo sáhnete po klasice v čistém, neutrálním provedení?
 
Ložnice
Každá ložnice má své určité kouzlo. Nejen že v ní máte pohodlnou a zdravotně nezávadnou postel, ale do této místnosti můžete umístit také malou pracovnu a celou řadu doplňků.
Můžete použít barvu na stěny nebo třeba na strop a podlahu. Barvy lze využít na ložním prádle či dalších doplňcích.
 
Teplé barvy do ložnice
Chcete-li se probouzet do příjemné, slunečné a prosluněné místnosti? Je to ideální způsob pro ty, kterým se ráno z postele nechce.
Barvy v našem prostředí výrazně ovlivňují naši celkovou náladu. Teplé barvy jako je žlutá, červená, oranžová působí velmi pozitivně na naši psychiku. Tyto barvy nám evokují sluneční světlo a příjemně nás povzbudí, prohřenou, naplní optimismem, štěstím … ale také napětím, protože se jedná o barvy plné energie, zejména červená barva a její odstíny.
Červená je vášnivá a temperamentní barva, která na mnohé může působit až lehce agresivně. I přes svou povahu je značně variabilní díky svým množstvím odstínů.
 autor: Nick Pateman
Fialová barva
Fialová barva je symbolem magie, vznešenosti, duchovna a tajemství.  V případně vhodného odstínu, může vzniknout z ložnice velice romantická a elegantní místnost. Nutné je ovšem k této barvě pořídit tmavý nábytek. Světlé dřevo by působilo drasticky a nevhodně.
Fialovou barvu ve vaší ložnici můžete použít ve formě doplňků - textilních prvků. Získáte tak náznak uklidňující barvy.
 autor: The Residences at Mandarin Oriental
Studené barvy
Tyto barvy se báječně postarají o naši psychiku i fyzickou aktivitu. Zklidňují a tlumí.
Modrá barva je příjemná a společně s teplým odstínem dřeva vypadá v ložnici dokonale. Dřevěné tóny dodají jinak chladnému a mrazivému pokoji kromě tepla také krásný a decentní kontrast. Je to čistá, svěží a velmi příjemná barva.
Ideální orientace ložnice je na východ, aby ranní slunce pronikalo oknem do interiéru a barvy se mohly promísit s paprsky.
Světle modrá změkčuje prostor a naopak přidané žluté barvy ve formě doplňků prostor rozjasní.
 autor: Bob Lockwood
autor: Son of Groucho
Neutrální barvy
Neutrální barvy v interiéru vytváří adekvátní pozadí pro výraznější barevné prvky či dekorace. Odvažte se a vytvořte si vlastní výrazný interiér, který ve výsledku bude působit komplexně, klidně a relaxačně. 
Jedná se o šedé a béžové odstíny.
 
Jakou barvu ložnice máte vy?

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Dnes je svaté Barbory. Co musíte dnes udělat? 4. prosince si musíte utrhnout do vázy barborku. Víte, co všechno umí? Trhání... více ...
Praktický vánoční dárek aneb jak dobře vybrat vysavač? Vysavač patří k úklidovým pomocníkům, který by neměl chybět v žádné... více ...
​Podlahové krytiny od ověřených výrobců Ať už zařizujete byt, dům, nebo rekonstruujete schody, či dokonce sportovní halu,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: