Více informací
Zvířata

​Kočka – než si pořídíte kočku


Klíčová slova
kočka
​Kočka – než si pořídíte kočku Toužíte po domácím mazlíčku? Vybrali jste si kočku a jen nevíte, která bude do vaší domácnosti ta nejlepší? U koček existují rozdílné pohledy na plemena. Obecně se dá říci, že kočičí druh je daleko jednotnější ve svých vlastnostech než psi. Liší se barvou, délkou srsti a její strukturou, ale také na základě povahových vlastností.
 
Kočky
Tato čtyřnohá stvoření jsou dokonale přizpůsobené k životu v trojrozměrném světě. Dovedou skákat do pětinásobku vlastní délky, jsou to bystré pozorovatelky a mají úžasné periferní vidění, vidí dobře za soumraku i ve tmě a navíc se pohybují lehce a tiše.
Jsou to dokonalí lovci s velkou dávkou trpělivosti. Jejich zuby (špičáky) jsou výborně uzpůsobené k lovu malých hlodavců.
Kočky se rádi hýčkají a upravují. Jejich péče o srst je dokonalá – věnují jí třetinu svého volného času.
A co vám nesmím zapomenout říct? Kočky jsou úžasní spáči, tráví jím 2x více času než ostatní savci.  


Plemena koček
Krátkosrstá plemena a somálská – řadí se sem např. kočka domácí, britská, somálská, ruská modrá apod.
Středně dlouhé a dlouhosrsté kočky – sibiřská, norská lesní, česká kadeřavá, turecká angora … Tento typ koček je oblíben do domácností. Potřebují větší péči o srst, jako je česání a koupání.
Perské a exotické – perská kočka, exotická a himalajsko-perská.
Siamské a orientální – siamská, orientální a balineská kočka.
Bezsrsté – sphynx a peterbald, které jsou oblíbené hlavně do domácností.
 


Kočku nebo kocoura?
Záleží jen na vás, jestli dáte přednost kočce nebo kocourovi. Obecně platí, že kocouři jsou lehce problémoví a méně přítulní. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že ne vždy je to tak. I některé kočky mívají svou individuální povahu a někdy i nezvladatelnou osobnost.
K dětem se nejlépe hodí kočka britská – je milá a není agresivní. Ale opět pozor, kočky jsou nevyzpytatelné, patří mezi velmi problémová plemena. I když se k vám milosrdně tulí, přede a cítí se spokojeně, do vteřiny svou náladu může změnit a dát jí patrně najevo.
Ostré drápky mohou dítě poranit a nepěkně poškrábat. Mnohem lepší bude pořídit kočku přímo od chovatele, kde budete mít alespoň trošku jistotu, jakou povahu měli její rodiče.
Britskou kočkou bude nový majitel velmi mile překvapen, obecně o tomto plemenu platí, že její povaha je milá, klidná a dá se velice dobře usměrňovat. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: