Více informací
Zvířata

​Křeček domácí aneb co potřebujeme pro křečka


​Křeček domácí aneb co potřebujeme pro křečka Malé, chlupaté a roztomilé stvoření, ano budeme se bavit o křečkovi. Tento chlupáč je oblíbený hlavně u dětí, ovšem je potřeba se zamyslet nad tím, jestli je dobré takové zvířátko svým ratolestem pořídit například jako dárek. Pojďme se podívat na důležité informace ohledně jeho chovu.
 
K dětem? Ano či ne?
Křeček patří k tvorům, kteří jsou aktivní především v noci, a pod slovem aktivní je třeba si představit nejen to, že bude jíst, pít a podobně, ale také hrabat, hryzat nebo běhat. Rozhodně není vhodný pro malé děti, které se chtějí se zvířátkem především mazlit a hrát si s ním. Doporučila bych ho spíše pro starší děti, které už dokáží rozeznat hranice mezi tím co je pro něj vhodné a co ne. Pro mladé prvochovatele je vhodný křeček džungarský, který je velmi mírumilovný a rád si i pohraje. Také je dobré vzít v potaz, že tento drobek se dožívá maximálně tří let, při velmi dobré péči i déle, ale to je spíše výjimka.
 
Klec a vybavení
Pokud už jsme si vybrali svého miláčka, je nutné zajistit mu bezpečný domov. Nejlepší volbou je pořídit speciální klec pro křečka, která se dá zakoupit téměř v každém zverimexu. Klec většinou už obsahuje nějaké prolézačky z plastu jako například klouzačky, můstky a podobně. Jako podestýlka do klece jsou nejvhodnější hobliny, nebo Asan Pet. Dále musíme koupit misku na krmivo a napáječku na vodu. Dobrou a ozkoušenou hračkou, která křečka zabaví, je kolotoč.
 
Krmivo
Měli bychom pořídit speciální krmivo namíchané přímo pro tento typ zvířete, aby nedošlo k tomu, že by malému kamarádovi bylo špatně. Jinak jeho stravu můžeme doplňovat o ovoce, zeleninu, nebo v létě čerstvou trávu, popřípadě listy pampelišky, které mají moc rádi. Můžeme pořídit i seno, které by napomohlo správnému trávení, ale křečci ho spíše nejedí a pokud ano tak v opravdu malém množství. Ale jako doplněk ke krmivu určitě není na škodu.
 
Další tipy, vhodné pro křečka
Minerální kámen: Jedná se o tvrdý kvádr (většinou), který doplní vašemu zvířátku potřebné minerály a vitamíny, také napomáhá správnému obrušování jeho zubů.
Větve: Další možnost, jak zajistit, aby chlupáčovi nepřerůstaly zoubky. Avšak dejme pozor na to, že všechny větve nejsou vhodné. Dobré je podávat hlavně ty z ovocných stromů, jako například jabloň, třešeň.
Koule na běhání: Jedná se většinou o plastovou kouli, do které křečka zavřeme, a on si může běhat po celém bytu, jak se mu zlíbí.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: