Více informací
Zdraví

Ponorka ve vztahu - poznáte ji?


Ponorka ve vztahu - poznáte ji? Tzv. ponorkovou nemocí si projde většina vztahů. Poznáte ji? Ať už ve větší nebo menší míře. Někdo ji dokáže překonat, někoho ve vztahu dokonce i povzbudí, ale u některých párů může znamenat to nejhorší - rozchod.

Ponorková nemoc
Ne každý dokáže zpracovat ponorkovou nemoc. A bohužel ne každý vztah se jí vyhne. Jste-li spolu příliš často, téměř 24 hodin denně, dřív nebo později vyplyne na povrch. Objevit se může i v době, kdy ji ani nečekáte a myslíte si, že žijete v klidném a harnomickém vztahu. Co třeba svátky, kdy je více volných dnů, nebo během dovolené? Už se vám stalo, že vás vaše druhá polovička "obtěžovala", vadila, chtěli jste mít chvíli pro sebe nebo dokonce úplně odejít na chvíli pryč?

Je to láska?
Každý vztah prochází ve svém trvání celou řadu proměn. Jakmile si sundáme ony známe růžové brýle, zamilovanost povolí, objeví se stereotyp a bohužel nám na tom druhém začně vadit to, co jsme předtím neviděli, nebo nám snad přišlo i pěkné. "Vadí mi jeho chůze, vadí mi způsob oblékání, jak se směje, jak kýchá, jak v bytě dělá nepořádek, jak hlasitě mlaská u jídla..." Místo zamilovanosti se v takové fázi dá mluvit o alergii. Zatímco vy doma pracujete, on se dívá na televizi na fobtal. Vy se staráte o děti, on si jde hrát tenis. Je to tady, vše vám začíná pomalu a jistě vadit a začínají přicházet na řadu hádky. Ponorka je na světě!

Jsme si vzácní?
Vztahy začínají velkou láskou. Partneři chtějí být stále spolu, vše dělat dohromady, trávit spolu každou minutu volného času. Potom ale začínají společně žít a pomalu se tato situace obrací k jinému. Jak žena, tak muž časem "vystřízliví" a najednou jim začne vadit neustále společně strávený čas. V nejhorším případě se přestáváte těšit domů, protože jste už teď vystresovaní, že budete zase společně trávit čas. V takové fázi vztahu je dobré, když mají partneři oba odlišnou práci. Netráví spolu tolika času, a po dlouhém pracovním dni se na sebe i těší. Záchranou bývají i sportovní koníčky, kdy se každý může věnovat tomu svému. Lidé si začnou být jeden druhému vzácní a těší se na sebe. 

Jak se zbavit ponorkové nemoci?
Ve vztahu je základním bodem číslo jedna komunikace. Promluvte si, otevřeně svému partnerovi řekněte, co vás trápí, co byste ráda, aby se ve vašem vztahu změnilo apod. Možná díky tomu právě dokážete odstranit základní věci, které vás nejvíce trápí a vadí vám. 
Udělejte se čas pro sebe. Když na vás začne lést ponorková nemoc, je ten nejlepší čas, myslet jen na sebe. Zkuste jít na jógu s kamarádkou, vyjděte si ven na procházku, na kolo nebo na kosmetiku. Pánové mohou oprášit fotbalový dres, vyzkoušet novou tenisovou raketu nebo se věnovat čtyřnohému mazlíčku. Jde o to, umět si najít pravidelnou chvíli jen sám pro sebe, kdy si od sebe jako partněři náležitě odpočinete. Slovo závěrem
Je hezké mít s vašim partnerem společné koníčky, ale pokud jste neustále spolu doma a nudíte se, zkuste to vyřešit tím, že si najdete svého koníčka. Něco, co vás bude bavit a z čeho budete mít radost. I tímto způsobem, že se začnete věnovat něčemu, co vás baví, nebudete mít čas přemýšlet nad hloupostmi. 
A na co nesmím určitě zapomenout? Nejlepším lékem je dovolená. I když to zní možná divně, zkuste společně vyrazit na příjemnou dovolenou s bohatým programem na zážitky. Dovolené na klidné pláži se raději vyhněte. 

Všem přeji, aby si byli stále vzácní!

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Vánoce 2020 - dočkáme se elegance i tradičních barev Letošní rok se vrátíme k tradicím. Objevíme kouzlo kombinací červené a zlaté... více ...
​Tvoříme s laminovačkou Laminovací přístroj neboli laminovačka je praktickým pomocníkem v kanceláři i... více ...
​Polévkovar s mixérem – perfektní pomocník do kuchyně! Říkáte si, že někdy u vás doma nastane čas, kdy byste si nejradši obstarali... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: