Více informací
Zdraví

Odšťavňovače - šťávy z odšťavňovačů


Klíčová slova
vitamíny, zelenina, ovoce, odšťavňovač, šťáva, smoothie, koktejl
Odšťavňovače - šťávy z odšťavňovačů Moderní záležitost nebo fakt? Proč jsou odšťavňovače tolik žádané, proč je dobré pít čerstvou šťávu z ovoce a zeleniny, proč odšťavňovat? Dopřejte si čerstvou vitamínovou šťávu každý den, je to snadné, lehké a hlavně zdravé. 
Možná je i pro vás obtížné snídat denně pět porcí zeleniny a ovoce, které doporučují výživoví poradci a lékaři. Je tu snadné řešení, rozmixovat a udělat si šťávu doma. Oproti běžným čerstvým šťávám nám běžné české jídlo bohužel nedodá do těla danou dávku živin a vitamínů. 

Tělo si vezme ze šťáv více vitamínů
Ano, je to tak, až 4x více vitamínů, ktré vaše tělo vstřebá do 15 minut. Pokud vaše strava obsahuje malé množství ovoce a zeleniny, kupte si domů odšťavňovač, díky kterému už za pár dní pocítíte úžasné změny. Šťáva je dobře stravitelná a dostanete z ní až 68% vitamínů, zatímco z celých plodů pouze 17%. To je poměrně zdrcující číslo. Sklenice pomerančového džusu dokáže vaše ráno "nakopnout" a probudí vás víc než káva nebo nezdravý energy drink. 
Nemusíte se bát, že na základě odšťavňování přijdete o vlákninu, naopak. Ve šťávě zůstává pouze rozpustná forma, která má samozřejmě lepší vliv na celkové zdraví. 

Hubnu, hubneš, hubneme
Je dokázáno, že se po zařazení šťáv do jídelníčku lépe hubne. Všimne si toho každý, stačí pár týdnů! Jen málokdo zvládne den co den sníst cca 1 kg čerstvých plodů (takové množství by měly tvořit asi polovinu našeho celkového denního příjmu potravin). Je to smutné, ale protože v ovoci a zelenině už není tolik vitamínů jako bývalo před 35 lety, bez odšťavňovače už to ani nejde.

Psychická pohoda
Dalším přínosem čerstvých šťáv je odbourávání stresu. Když se vaše tělo dostane do stresu, začnou se ve vašem tělě neuvěřitelnou rychlostí spotřebovávat vitamíny A, B, C, E, horčík, zinek, selen a dokonce i betakaroten. Zhruba 15 min a vitamín C při silném napětí v těle chybí. 
Co se stane, když tělu chybí vitamíny? Asi každý zná odpověď - nemoci, únava, psychická nepohoda, podrážděnost apod. Lidé, kteří pijí čerstvé šťávy, se cítí o poznání lépe, svěže, zdravě a klidně. 
Bohužel každodenní stres se jednou projeví. Např. vysokým krevním tlakem, záněty v těle, bolesti hlavy, kloubů nebo i rakovina. 

Vitamíny v těle
Díky šťávám do sebe dostanou vitamíny i lidé, kteří ovoci a zelenině zrovna neholdují. Vymačkaná šťáva chutná lépe a dokonce se v různých kombinacích ztratí ta "odporná hořká" chuť. Vypít dvě sklenice je jednodušší, než se donutit sníst misku brokolice, špenátu, červené řepy nebo tři pomeranče. Kromě výše vyjmenovaných kladů, jedná se i o výbornou zásobárnu energie pro úspěčné zvládnutí každého dne. Váš organismus bude čistší už po konzumaci dvou deci denně. Zkoušejte různé kombinace odšťavňování - jablko, mrkev, řepa, celer, banán, hrušky, špenát, paprika, okurka apod. Existuje celá řada kombinací a receptů na výborné ovocné nápoje. Uvolněte uzdu své fantazii a experimentujte, objevujte nové chutě a buďte fit. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Jednobarevná trička dokáží s outfitem zázraky Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly chybět v žádném... více ...
Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...
​Milenecký vztah mezi mužem a ženou Je možné, aby mezi mužem a ženou bylo jen čisté přátelství? Nebo je pravda, že... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: