Více informací
Zdraví

Jak na Nový rok, tak po celý rok


Klíčová slova
Silvestr, Nový rok, novoroční předsevzetí, hubnutí, kouření, dieta
Jak na Nový rok, tak po celý rok Každý rok, a ne jinak tomu bude i letos, si většina z nás dává tzv. novoroční předsevzetí. Pro někoho je tento den „osudným“, snaží se např. změnit špatné návyky. Pro někoho znamená nový rok pouze oslava, přejídání, přípitek a veselí. Každopádně, ten kdo chce něco změnit, může to v dnešní den zkusit. Už máte předsevzetí pro rok 2017?
 
Přichází nový rok, nová etapa
Ano, nová etapa života, kdy konečně můžete začít s dietou, více se učit, pravidelně cvičit, přestat kouřit, opravit, co se během roku nestihlo… Důležité je zvolit takové předsevzetí, které je reálné a můžete ho splnit. I když se říká, že pokud člověk chce něčeho dokázat, nemá na nic čekat a začít HNED! Žádné, že až zítra, v pátek, v pondělí, po víkendu, na jaře, v novém roce. No… pokud je dnes ten správný den, načasovaný na velkou změnu, sem s ním.
 
10 nejčastějších předsevzetí
Tato předsevzetí jsou nejčastějšími, které si lidé z mého blízkého okolí loni přáli a co vím, pouze u necelé poloviny se splnilo.
  1. Přestat kouřit – pro kuřáky asi těžký úkol, ale kdo má opravdu silnou motivaci a vůli, dokáže to!
  2. Začít hubnout – myslím si, že nejméně reálný úkol. Dámy, co si budeme povídat, jak dlouho vám dieta vydrží?
  3. Sportovat – u většiny žen asi stejné, jako dieta. Muži toto předsevzetí berou vážněji.
  4. Více se učit – školáci mají největší vůli a motivaci. Dokáží to!
  5. Mít více peněz – nikdo vám peníze jen tak nedá. K takovému předsevzetí potřebujete dobrou práci, anebo vyhrát ve sportce.
  6. Zamilovat se – i když to mezi předsevzetí nelze zahrnout, spousta mých kamarádů si přálo najít svou lásku života. To je osud.
  7. Méně se koukat na TV – to je reálné a jde to. Vsaďte na dobrou knihu a uvidíte, že TV ani nepotřebujete.
  8. Zlepšit svůj život – nejčastější předsevzetí jsou zaměřena na stravování, pravidelný spánek 8 hod, více sportovat apod.
  9. Více cestovat – není třeba komentovat a co dodávat
  10. Nedávat si předsevzetí – ano, to je také jedna z možností, alespoň se nebudete pak nevydařením stresovat, trápit a nepřijdete o iluze.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: