Více informací
Zdraví

Zdravá výživa a vaše zdraví


Klíčová slova
recepty, top recepty, zdravá výživa, zdravé recepty, svět zdraví, zdravý životní styl, zdravý jídelníček
Zdravá výživa a vaše zdraví
Zdraví je to nejdůležitější na světě a záleží pouze na nás, jak s ním budeme zacházet. Určitá schémata zdravého vývoje máme v genetické výbavě. Další kapitolou samo o sobě je užívání vitamínů. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na psychiku člověka, která samozřejmě hraje důležitou roli v životě. Jistě jste se i Vy setkali s tématem zdravá výživa, v dnešní době je to velice časté téma. Neustále se řeší zdravé potraviny, imunita člověka, vitamíny a bylinky, které vám pomohou posilnit vaše zdraví apod. Péče o zdraví člověka je bezpochyby každodenní nevyčerpatelné téma.

 

 

Péče o zdraví

Pečovat o zdraví je chvály hodné. Jak jste na tom Vy? Užíváte nějaké vitamíny? Zajímá Vás, jak se stravovat, a co můžete pro vaše tělo udělat lépe? Veškeré odpovědi na tyto otázky a mnohem víc naleznete na internetových stránkách www.dukatek.cz. Vaše tělo potřebuje jíst zdravě a mít dostatek pohybu, ovšem nic se nemá přehánět. Magazín Dukatek.cz je plný užitečných článků a témat tohoto typu. Přímo na stránkách naleznete zdravé recepty, e-shop a v neposlední řadě poradnu, ve které vám jsou nabídnuty rady, jak pomáhat tělu zdravou stravou (na Vaše otázky Vám bude odpovídat Jindřich Kupec). Že je čokoláda zdravá? Přesvědčte se o tom sami. Zdravý životní styl může mít každý.

 

Recepty pro každého

Magazín Dukátek obsahuje velké množství receptů, které jsou nejen zdravé, ale také chutné. Žít a stravovat se zdravě znamená dodržovat základní životní návyky, jako je pití čisté vody a vhodných nealkoholických nápojů, které tělu prospívají. Ve vašem pitném režimu by měla převládat zejména čistá voda, čaje a ředěné džusy. To, jestli dodržujete správný pitný režim, poznáte snadno – podle barvy moči. Pokud je moč světlá, je vše v pořádku. Jestliže je tmavá a zapáchá, jedná se o varovný signál.

Pokud se někdo ve vašem okolí rozhodne, že začne jíst zdravě, zkuste to také. To že budete dodržovat správný přísun tuků, cukrů a bílkovin, upravíte si svojí váhu. Vaše imunita bude posílena a mimo to upravená strava prospěje organismu. Máte ve svém jídelníčku zařazeny semínky, oříšky či sušené plody? Nechte se inspirovat nápady a top recepty k obohacení jídelníčku.

Energie

Každý rok se spolu s prvními úvahami o jaru dostaví i tzv. jarní únava. Většinou je výsledkem dlouhého období bez přísunu slunečních paprsků, nepříjemného počasí, nižších příjmů vitamínů a stresů, které jsme nasbírali v rámci Vánoc, příchodu nového roku apod.

Obecně platí, že v období, kdy se cítíte unaveni, bystě měli jíst pokrmy s více proteiny (libové maso, maso z tuňáka, kuře, vajíčka, apod.). Jezte i potraviny bohaté na železo – ledvinky, játra, libové červené maso … Ve vašem jídelníčku by mělo být i hodně zeleniny a dostatek vitamínu C. Nestyďte se za to, že si třeba po práci na chvíli zdřímnete. Máte-li tu možnost, dopřát si pauzičku tohoto druhu po obědě, rozhodně ji využijte.

Sluňte se a využijte opravdu každé příležitosti nachytat první sluneční paprsky. Slunce je dárcem energie, jeho svit se dostane až do těch nejtmavších koutků naší duše a zlepší špatnou náladu či dokonce zaplaší deprese.

 

Cvičte!

Samozřejmě že je dobré zajít si pravidelně zacvičit. Pro začátek ale stačí, když se protáhnete u pracovního stolu, uděláte pár dřepů, poskoků, úklonů a jiných nenápadných a rychlých cviků, které vás osvěží více než několikátý hrneček kávy. Začněte s nimi ale postupně, natažený sval nebo šlacha bolí a bolest optimismu rozhodně nepřidá. Protáhnout si tělo neuškodí nikdy.

 

Slovo závěrem

Pořádně se nadechněte a hurá do toho. Začněte pečovat o vaše zdraví právě teď. Zdraví není náhoda.

Svět zdraví na Dukatek.cz

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Klimatizace vám zpříjemní horké dny Být v příjemném prostředí i během parných dnů, je k nezaplacení. Ve... více ...
​​Křížovky nejen na cesty Ať už plánujete strávit dovolenou kdekoliv, mohly by vám přijít vhod jedny skvělé... více ...
Léto a prázdniny v lázních Proč si pro wellness odpočinek vybrat právě lázně v České republice? Česko je... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: