Více informací
Zdraví

Zdravá výživa a vaše zdraví


Klíčová slova
recepty, top recepty, zdravá výživa, zdravé recepty, svět zdraví, zdravý životní styl, zdravý jídelníček
Zdravá výživa a vaše zdraví
Zdraví je to nejdůležitější na světě a záleží pouze na nás, jak s ním budeme zacházet. Určitá schémata zdravého vývoje máme v genetické výbavě. Další kapitolou samo o sobě je užívání vitamínů. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na psychiku člověka, která samozřejmě hraje důležitou roli v životě. Jistě jste se i Vy setkali s tématem zdravá výživa, v dnešní době je to velice časté téma. Neustále se řeší zdravé potraviny, imunita člověka, vitamíny a bylinky, které vám pomohou posilnit vaše zdraví apod. Péče o zdraví člověka je bezpochyby každodenní nevyčerpatelné téma.

 

 

Péče o zdraví

Pečovat o zdraví je chvály hodné. Jak jste na tom Vy? Užíváte nějaké vitamíny? Zajímá Vás, jak se stravovat, a co můžete pro vaše tělo udělat lépe? Veškeré odpovědi na tyto otázky a mnohem víc naleznete na internetových stránkách www.dukatek.cz. Vaše tělo potřebuje jíst zdravě a mít dostatek pohybu, ovšem nic se nemá přehánět. Magazín Dukatek.cz je plný užitečných článků a témat tohoto typu. Přímo na stránkách naleznete zdravé recepty, e-shop a v neposlední řadě poradnu, ve které vám jsou nabídnuty rady, jak pomáhat tělu zdravou stravou (na Vaše otázky Vám bude odpovídat Jindřich Kupec). Že je čokoláda zdravá? Přesvědčte se o tom sami. Zdravý životní styl může mít každý.

 

Recepty pro každého

Magazín Dukátek obsahuje velké množství receptů, které jsou nejen zdravé, ale také chutné. Žít a stravovat se zdravě znamená dodržovat základní životní návyky, jako je pití čisté vody a vhodných nealkoholických nápojů, které tělu prospívají. Ve vašem pitném režimu by měla převládat zejména čistá voda, čaje a ředěné džusy. To, jestli dodržujete správný pitný režim, poznáte snadno – podle barvy moči. Pokud je moč světlá, je vše v pořádku. Jestliže je tmavá a zapáchá, jedná se o varovný signál.

Pokud se někdo ve vašem okolí rozhodne, že začne jíst zdravě, zkuste to také. To že budete dodržovat správný přísun tuků, cukrů a bílkovin, upravíte si svojí váhu. Vaše imunita bude posílena a mimo to upravená strava prospěje organismu. Máte ve svém jídelníčku zařazeny semínky, oříšky či sušené plody? Nechte se inspirovat nápady a top recepty k obohacení jídelníčku.

Energie

Každý rok se spolu s prvními úvahami o jaru dostaví i tzv. jarní únava. Většinou je výsledkem dlouhého období bez přísunu slunečních paprsků, nepříjemného počasí, nižších příjmů vitamínů a stresů, které jsme nasbírali v rámci Vánoc, příchodu nového roku apod.

Obecně platí, že v období, kdy se cítíte unaveni, bystě měli jíst pokrmy s více proteiny (libové maso, maso z tuňáka, kuře, vajíčka, apod.). Jezte i potraviny bohaté na železo – ledvinky, játra, libové červené maso … Ve vašem jídelníčku by mělo být i hodně zeleniny a dostatek vitamínu C. Nestyďte se za to, že si třeba po práci na chvíli zdřímnete. Máte-li tu možnost, dopřát si pauzičku tohoto druhu po obědě, rozhodně ji využijte.

Sluňte se a využijte opravdu každé příležitosti nachytat první sluneční paprsky. Slunce je dárcem energie, jeho svit se dostane až do těch nejtmavších koutků naší duše a zlepší špatnou náladu či dokonce zaplaší deprese.

 

Cvičte!

Samozřejmě že je dobré zajít si pravidelně zacvičit. Pro začátek ale stačí, když se protáhnete u pracovního stolu, uděláte pár dřepů, poskoků, úklonů a jiných nenápadných a rychlých cviků, které vás osvěží více než několikátý hrneček kávy. Začněte s nimi ale postupně, natažený sval nebo šlacha bolí a bolest optimismu rozhodně nepřidá. Protáhnout si tělo neuškodí nikdy.

 

Slovo závěrem

Pořádně se nadechněte a hurá do toho. Začněte pečovat o vaše zdraví právě teď. Zdraví není náhoda.

Svět zdraví na Dukatek.cz

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: