Více informací
Zdraví

​Kvasinková infekce – onemocnění pochvy


Klíčová slova
kvasinky, pochva, zánět, infekce
​Kvasinková infekce – onemocnění pochvy Pálení, řezání a nepříjemné svědění je projevem kvasinkové infekce pochvy. Může být vyvoláno několika faktory – nevyváženou stravou, hormonálními změnami, špatnou hygienou a dokonce i nošením syntetického spodního prádla. Kvasinky způsobuje mikroorganismus Candida albicans, který se v těle člověka ve vhodných podmínkách rychle rozmnožuje. Způsobuje svědění, zarudnutí a zduření vaginální sliznice.  
 
Kvasinky
Kvasinkovou infekcí podléhají i ženy, které trpí stresem, nedostatkem spánku a nebo mají oslabený imunitní systém. Pokud užíváte antibiotika, i tam může vzniknout tento problém nepříjemného svědění.
Dalším příznakem tohoto infekčního onemocnění je bílý výtok, který na první pohled připomíná sražené mléko či konzistenci tvarohu. Často bývá bez jakéhokoliv zápachu ovšem někdy se vyskytují i případy, kde je cítit po kvasnicích.

 
Volně prodejné léky
Zánět se u žen objevuje nejčastěji 2x do roka, v zimě a v létě. Existují na tuto nemoc volně prodejné léky – krémy, které může zároveň s vámi použít i váš partner. Např. se jedná o Jenamazol, Canesten nebo Femisan. Cenově se pohybují cca kolem 150,- Kč.
Další variantou jsou vaginální čípky, které se na noc zavádí do pochvy. Většina čípků bývá na předpis, kromě GynoPevaril, jenž obsahuje tři čípky v balení, dále tableta Canesten nebo různé probatické čípky. Cenově jsou o něco dražší než krémy, cca 150,- až 250,- Kč.
V neposlední řadě existují výplachy, které z vlastní zkušenosti doporučuji. Jsou známé např. pod názvem Tantum Rosa nebo Rosalgin. Doporučují se též jako prevence.
 

Domácí léčba
Pokud máte lékárnu z ruky nebo vám chemie nezabírá, vyzkoušejte dobré babské rady. Spolehlivým bojovníkem proti kvasinkám je obyčejný bílý jogurt s živými kulturami. Doporučuji zhruba dva dny jogurt konzumovat a mimo jiné aplikovat též na zevní pohlavní orgány a dovnitř. Nebojte se toho, jogurt obsahuje mléčné bakterie, které jsou pro prostředí každé pochvy zcela přirozené. Nevýhodou je, že na pokročilou infekci už nestačí, pouze vám pomůže k utlumení svědění.
Když není doma bílý jogurt, sáhněte po kefíru nebo kysaných výrobcích.
Další variantou domácí léčby jsou bylinkové čaje – šalvějové nebo čaj lapacho.
Slyšela jsem také o metodě po domácku vyrobeném česnekovém tamponu, ale popravdě moc se k této metodě nepřikláním. Jde o oloupaný a lehce poškrábaný stroužek česneku, na který pevně uvážeme pomocí zářezu dlouhou a pevnou nit, zavedeme do pochvy a necháme působit.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Jednobarevná trička dokáží s outfitem zázraky Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly chybět v žádném... více ...
Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...
​Milenecký vztah mezi mužem a ženou Je možné, aby mezi mužem a ženou bylo jen čisté přátelství? Nebo je pravda, že... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: