Více informací
Zdraví

​DNA nemoc z masa, nebo cukru?


​DNA nemoc z masa, nebo cukru? Jedná se o zákeřné onemocnění, které opravdu úzce souvisí se stravováním. Avšak jistě musíme zvážit i požnou dědičnost. Lidově se nazývá pakostnice nebo nemoc králů. Proč zrovna králů? No, protože v dřívějších dobách si panovníci dost často a ve velmi velkém množství dopřávali maso. Takže ano, nadměrná konzumace masa a také piva je problémem, který může onemocnění vyvolat. V dnešní době rozhodně nepatří mezi nejčastější nemoci, ale pořád trápí asi deset procent populace.

Jak poznám toto onemocnění?
V prvním období nemoci nemusíte pociťovat žádnou změnu. Pokud však navštívíte praktického lékaře (například preventivní prohlídka), tak ten jistě dokáže nemoc odhalit. Projevy jsou jasné, a to zvýšená koncentrace kyseliny močové v moči, ale i krvi. Ve spodní části těla se usazují krystaly (kloub u palce na noze, nebo ruce, také třeba kotník či koleno). Pokud přijdou bolesti, nejčastěji navštíví nemocného ráno. Klouby bývají oteklé, citlivé, a to je známka rozvíjejícího se zánětu.

Co omezit?
Je třeba omezit potraviny, ze kterých vzniká kyselina močová. Což jsou potraviny s obsahem purinů více než 40 -50mg na 100 g. Puriny se nacházejí v mase mladých zvířat, v uzeninách, zvěřině, vývarech, smažených a grilovaných masech. Dále například v čokoládě, luštěninách, tučných sýrech, celozrnných výrobcích a alkoholu. V zelenině je rizikový špenát, kapusta, houby a další.
Více než potraviny s puriny jsou nebezpečné výrobky s obsahem fruktózy. Fruktóza je sladidlo, které velmi přispívá k tvorbě právě již zmíněné kyseliny močové. Největší množství fruktózy obsahuje agávový a kukuřičný sirup. Abyste se Fruktóze vyhnuli je dobré omezit každodenní slazení. Jedná se hlavně o průmyslově upravované produkty.Jak si ulevit?
I bolestivé klouby potřebují pohyb, takže abyste jim ulevili je třeba se hýbat nebo sportovat. Cvičení je nutné nastavit správně, raději se poraďte s lékařem či fyzioterapeutem, protože nic se nesmí přepálit. Dobré je sestavit si plán, který vám bude ušitý na míru.
Dalším bodem je jídelníček. Jak už jste z předešlých informací zjistili, nemocný rozhodně nemůže konzumovat všechno. Rozvrhnutí potravin a sestavení jídelníčku je další důležitý bod člověka s onemocněním Dna.

Abyste snížili riziko nemoci konzumujte vitamin C a také mléčné produkty. Důležitá je i fyzická a psychická pohoda jedince. Snažte se vyhnout nadměrnému stresu a také nadváze. Dalším skvělým doporučením je chůze na boso. Projděte se po trávě, kamínkách, nebo někde v lese jen tak na boso. Nejen že to bude příjemná masáž, ale takováto chůze napomáhá zmírnit ztuhlost kloubů a svalů.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: