Více informací
Zdraví

​Bělení zubů


​Bělení zubů Zářivý úsměv je asi přáním mnoha lidí. Někteří mají štěstí a už od přírody mají hezky čisté a bílé zuby. Většinou ale lidé takové štěstí nemají a nejspíše to spoustu lidí i trápí. Ale máme tu hned několik možností jak získat blýskající se chrup. Pojďme se na to podívat!

Zákrok od profesionála
Před samotným zákrokem je nutné, aby byly zuby dokonale čisté, což neobnáší jen vyčištění zubů pořádnou dávkou pasty. Začít budete muset u dentálního hygienisty, který Vám ze zubů odstraní zubní kámen a i jiné nečistoty. A hlavně Vám ukáže jak správně si čistit zuby. Spousta lidí ani neví, jak moc své zuby zanedbává, i když se snaží si zuby čistit pořádně a pravidelně. Důležité je mít vhodný kartáček, a také nečistit jen samotné zuby z vnější strany, ale zaměřit se i na mezizubní prostory, proto je nezbytné využívat také zubní nit a mezizubní kartáček.

Když tedy máme zuby dobře vyčištěné a sedíte v křesle umístěném v ordinaci. Může začít příprava na zákrok. Ta trvá asi tak dvacet minut. Spočívá v tom, že je potřeba zakrýt všechny měkké tkáně okolo zubů. Protože speciální bělící gel obsahuje látky, které by dásně poškodily. Lékař proto použije tampóny a pryskyřici k zakrytí zranitelných míst.

Nyní se dostáváme k samotnému zákroku, který trvá buď třikrát, nebo čtyřikrát patnáct minut. Lékař nanese gel na zuby a nasadí pacientovy speciální brýle, které ho ochrání před ultrafialovým zářením, které vydává lampa nasměrovaná přesně na chrup. Lampa napomáhá rychlejšímu bělení. Jakmile uběhne patnáct minut, gel se ze zubů sundá a nanese se znovu. Postup se opakuje (přibližný počet byl již zmíněný dříve) dokud odstín zubů neodpovídá vizi lékaře a samozřejmě hlavně pacienta.

Jaká je cena a jak o svůj chrup po zákroku pečovat?
Zákroků pro bělení existuje mnoho druhů, a proto jsou také různě cenově rozlišené. Cena se tedy pohybuje od pěti do dvaceti tisíc korun. Pokud chceme, abychom si udrželi zářivý chrup co nejdéle, je potřeba se o zuby dobře starat. Pokud budeme postupovat podle pokynů dentálního hygienisty a lékaře, může nám vybělený chrup vydržet až pět let, potom se většinou zhoršuje, ale odstín zubů by se neměl podobat tomu, který jsme měli před bělením. Kouření, nebo časté pití čaje či kávy velmi napomáhá rychlé ztrátě zářivé barvy.


autor: William Walbry, flickr.com

Bělící přípravky
Jedním ze způsobů, jak vybělit zuby, je využívání speciálních přípravků, které většinou zakoupíte v drogérii, nebo lékárně.  Jedná se jak o zubní pasty, které mají speciální složení, tak třeba přípravky, které se aplikují přímo na zuby (například zubní pero). Vybírat můžete z široké nabídky. Nicméně, tenhle způsob bělení je nejspíše k zubům šetrnější, ale je méně účinný, než předchozí varianta.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: