Více informací
Zdraví

​Zhubněte a vyhněte se jo-jo efektu


Klíčová slova
dieta, jo-jo efekt, deprese, hubnutí, strava
​Zhubněte a vyhněte se jo-jo efektu Každý druhý člověk váží víc než by měl. Skoro každá druhá žena chce držet dietu, aby zhubla, vypadala krásně a přitažlivě. Ale jak to vlastně je? Volíte správné postupy na hubnutí? Dvě kila zhubnete a čtyři naberete? Střídáte diety a přejídání? V následujících řádcích se dozvíte, jak se vyhnout tzv. jo-jo efektu.
 
Začarovaný kruh
Většina lidí, kteří drží dietu se točí v začarovaném kruhu. Začíná to již prvním vyřčeným spojením: „Od Nového roku, od pondělí, od začátku měsíce, od úplňku, po narozeninách …“ apod. Dalším hříchem je hubnutí ve stylu – vynecháním bílkovin, tučného, sladkého atd. Shodí pár kilo, ale po chvíli se vrátí do starých kolejí, přejí se a hmotnost je znovu  nahoře, někdy i dvakrát tolik.

 
Začněte ihned
Chcete-li se vyhnout tzv. jo-jo efektu, dejte si reálný cíl. Nedávejte si nereálné úkoly, ale postupnými splnitelnými kroky se snažte o trvalou změnu svého životního stylu.
Nedržte nesmyslné diety, ale pokuste se ve svém jídelníčku omezit živočišné tuky, sacharidy a snižte energetickou hodnotu. Naopak se postarejte o pestrost jídelníčku, obohaťte ho o zeleninu a dopřejte si každodenní pohyb. Na této dlouhé cestě po dokonalé postavě, netrapte sebe sama, ale přijměte vaší životní změnu za pozitivní a příjemnou. Hubnutí pak půjde snadněji.
Pochvalou nešetřete a pochvalte se, jak jste dobří, že jste vydrželi týden nebodla a skončili s negativními myšlenkami a nezdravou stravou. Negativní myšlenky totiž velmi ovlivňují emoce - hubnoucí člověk mívá deprese. Proto se jim snažte zamezit a zcela vyhnout dávkou pozitivní energie.
 
Jak si udržet nižší hmotnost
Zvykněte si na váš nový jídelníček a režim. Buďte pozitivní a chvalte se. Po redukci váhy zvyšujte množství jídla jen pomalu a postupně, aby se nedostavit onen zmíněný jo-jo efekt. Jednou týdně a nejlépe ráno si kontrolujte hmotnost.
Nezapomínejte na sport a aktivní pohyb. A pak zbývá to jediné, obnovte si šatník! Zbavte se ošacení, které jste nosili před zhubnutím. Pořiďte si nové oblečení, které vás při ztloustnutí bude lehce tlačit a tím pádem i „varovat“.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Dnes je svaté Barbory. Co musíte dnes udělat? 4. prosince si musíte utrhnout do vázy barborku. Víte, co všechno umí? Trhání... více ...
Praktický vánoční dárek aneb jak dobře vybrat vysavač? Vysavač patří k úklidovým pomocníkům, který by neměl chybět v žádné... více ...
​Podlahové krytiny od ověřených výrobců Ať už zařizujete byt, dům, nebo rekonstruujete schody, či dokonce sportovní halu,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: