Více informací
Zdraví

​Zhubněte a vyhněte se jo-jo efektu


Klíčová slova
dieta, jo-jo efekt, deprese, hubnutí, strava
​Zhubněte a vyhněte se jo-jo efektu Každý druhý člověk váží víc než by měl. Skoro každá druhá žena chce držet dietu, aby zhubla, vypadala krásně a přitažlivě. Ale jak to vlastně je? Volíte správné postupy na hubnutí? Dvě kila zhubnete a čtyři naberete? Střídáte diety a přejídání? V následujících řádcích se dozvíte, jak se vyhnout tzv. jo-jo efektu.
 
Začarovaný kruh
Většina lidí, kteří drží dietu se točí v začarovaném kruhu. Začíná to již prvním vyřčeným spojením: „Od Nového roku, od pondělí, od začátku měsíce, od úplňku, po narozeninách …“ apod. Dalším hříchem je hubnutí ve stylu – vynecháním bílkovin, tučného, sladkého atd. Shodí pár kilo, ale po chvíli se vrátí do starých kolejí, přejí se a hmotnost je znovu  nahoře, někdy i dvakrát tolik.

 
Začněte ihned
Chcete-li se vyhnout tzv. jo-jo efektu, dejte si reálný cíl. Nedávejte si nereálné úkoly, ale postupnými splnitelnými kroky se snažte o trvalou změnu svého životního stylu.
Nedržte nesmyslné diety, ale pokuste se ve svém jídelníčku omezit živočišné tuky, sacharidy a snižte energetickou hodnotu. Naopak se postarejte o pestrost jídelníčku, obohaťte ho o zeleninu a dopřejte si každodenní pohyb. Na této dlouhé cestě po dokonalé postavě, netrapte sebe sama, ale přijměte vaší životní změnu za pozitivní a příjemnou. Hubnutí pak půjde snadněji.
Pochvalou nešetřete a pochvalte se, jak jste dobří, že jste vydrželi týden nebodla a skončili s negativními myšlenkami a nezdravou stravou. Negativní myšlenky totiž velmi ovlivňují emoce - hubnoucí člověk mívá deprese. Proto se jim snažte zamezit a zcela vyhnout dávkou pozitivní energie.
 
Jak si udržet nižší hmotnost
Zvykněte si na váš nový jídelníček a režim. Buďte pozitivní a chvalte se. Po redukci váhy zvyšujte množství jídla jen pomalu a postupně, aby se nedostavit onen zmíněný jo-jo efekt. Jednou týdně a nejlépe ráno si kontrolujte hmotnost.
Nezapomínejte na sport a aktivní pohyb. A pak zbývá to jediné, obnovte si šatník! Zbavte se ošacení, které jste nosili před zhubnutím. Pořiďte si nové oblečení, které vás při ztloustnutí bude lehce tlačit a tím pádem i „varovat“.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: