Více informací
Zdraví

​Krabičková dieta


​Krabičková dieta Spousta lidí přemýšlí jak zhubnout, zejména v období, které teď nastalo, tedy jaro se lidé zajímají o toto téma více. Většinou chtějí shodit alespoň těch pár kilo na léto do plavek. Na zázračné pilulky, které nám slibují, že zhubneme 10 kg do týdne, se už snad nenapálíme. Samozřejmě to tak rychle nejde, ale pokud vytrváme ve cvičení a hlavně zdravé výživě určitě dosáhneme výsledků. Podíváme se na jeden prima nápad jak se takové zdravé výživy držet.

Plastové krabičky
Prvním krokem bude sehnat si, jak už z nadpisu vyplývá - krabičky. Nejlepší a nejjednodušší formou jsou plastové, protože se snadno omývají, jsou lehké, tudíž se snadno přenáší a jen tak se nerozbijí. Budeme jich potřebovat pět na den z toho důvodu, že je nutné dodržovat počet jídel, která sníme. Ideální je jíst pětkrát denně.

Domácí kuchařka
Velmi praktické je udělat si takzvanou “domácí kuchařku zdravých jídel“. Na internetu najdeme spoustu receptů pro zdravou výživu, ale to neznamená, že nemůžeme trochu experimentovat. Pokud si doma zapíšeme recepty, které nám po vyzkoušení chutnají, bude pro nás potom mnohem jednodušší dodržet dietu. V nějaké knížečce, nebo sešitu budeme mít recepty hezky pohromadě a před vařením se nemusíme dlouho rozmýšlet, stačí jen vybrat z těch, které jsme si zaznamenali.


autor: Mark Bonica, flickr.com

Nákup
Potraviny, které jsme dodnes kupovali, budeme muset vyměnit za jiné. Surovin, ze kterých můžeme připravovat zdravé a vyvážené jídlo do krabičky je opravdu mnoho kromě zeleniny a ovoce, je to také například:  
 
Cizrna
  • luštěnina, která obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a také nenasycené mastné kyseliny
  • můžeme ji použít například do salátu, nebo polévky
Pohanka
  • skvělý zdroj Rutinu
  • neobsahuje lepek
  • použijeme ji například jako přílohu
Quinoa
  • obsahuje vitamíny a hodně bílkovin
  • neobsahuje lepek
  • využijeme ji například pro vaření kaše
 Lněné semínko
  • obsahuje enzymy, karoten, vitamíny a nenasycené mastné kyseliny
  • používáme jako doplněk stravy, nebo přidáváme do některých jídel (rozmixované, z toho důvodu, aby se všechny potřebné látky mohly uvolnit do organismu, to by se nestalo, pokud by semínko zůstalo neporušené)
Režim
Jídla, která si připravíme, rozdělíme na jednotlivé porce podle váhy (kontrolujeme také nutriční hodnoty) a uložíme do plastových boxů. Je dobré navařit si (pokud potraviny vydrží déle) více jídel, abychom měli nějaká do zásoby, pokud například nějaký den nestihneme uvařit. Každý den si otevřeme pět jídel a to: snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři.
Tak co myslíte? Také vyzkoušíte krabičkovou dietu?

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: