Více informací
Vaření

​Jídla, která chutnají dětem i dospělým


​Jídla, která chutnají dětem i dospělým Když se řekne dětství, jistě si vybavíte prázdniny u babičky. Ta se pro svá vnoučata vždy snažila vařit jídla, která jim chutnala. Patříte mezi ně i vy? Jaké jídlo bylo ve vašem dětství oblíbené? Patřilo mezi něj svíčková, rajská omáčka nebo snad ovocné knedlíky, palačinky nebo buchtičky s krémem?
 
Palačinky
Nejlepší palačinky pro děti a dospělé, které budete milovat, vyberete dneska ze stovek receptů. Klikněte na palačinky recept a můžete začít s vařením. Jedná se o skvělou pochoutku ke snídani, k obědu, ale stejně výborně chutnají jako dezert ke kávě. Jistě si je zamilujete i vy.
Na palačinky budete potřebovat mléko, vejce, cukr nebo med, hladkou mouku, sůl a olej nebo máslo na smažení.
Děti milují palačinky s ovocem, tvarohem nebo s čokoládou. Starší generace lidí dává přednost džemu či marmeládě. Mimo to, můžete vyzkoušet palačinky na slaný způsob. Třeba naplněné ricottou, slaninou, sušenými rajčaty, špenátem, šunkou, houbami, smaženými vajíčky, strouhaným sýrem, tuňákem apod. Záleží jen na vaší chuti.
 


Rajská omáčka
První doložené informace o rajčatových omáčkách se objevují v Itálii, již z 18. století. První kuchařka z roku 1773 má hned několik receptů na tuto lahodnou omáčku.
Rajská omáčka s plněnými paprikami nebo plátkem hovězího patří ke klasikám české kuchyně. Nejčastěji se podává s houskovým knedlíkem, někdy s těstovinami typu kolínka. U této omáčky rozhodně platí, že čím lepší a kvalitnější rajčata jsou v jejím základu, tím chutnější a voňavější rajskou uděláte. Jestliže máte rajčata z vlastní zahrádky, spařte je, opečte na olivovém oleji s česnekem, pak je rozvařte na omáčku a prolisujte. Stejně tak důležitá je i volba koření. Pepř celý, nové koření a bobkový list. Omáčku nakonec ovoní skořice a strouhaný perník, který ji mimo to i krásně zahustí. Co budu vařit?
Stává se vám, že často tápete nad tím, co budete vařit? Doporučuji vám vyzkoušet online recepty, které snadno a rychle vyhledáte, nebo si můžete vybrat přímo z výběru receptů z magazínu. Recepty jsou snadné, cenově dostupné a některé i rychlé.
Chcete-li si připravit suroviny na další dny, doporučuji se podívat na aktuální leták, který vám naservíruje čerstvou nabídku výhodných cen. Uvaříte pak se slevou, a to se v dnešní době opravdu vyplatí. Plánování jídla není náročné, stačí vyzkoušet a uvidíte sami, jak se oblíbené pokrmy dají uvařit za super cenu.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: