Více informací
O dětech

​Těhotenský kurz – musím na něj?


Klíčová slova
těhotenství, dýchání
​Těhotenský kurz – musím na něj?  Je pravda, že na trhu se to doslova hemží těhotenskými kurzy a různými „těhu balíčky“. Pravdou ovšem je, že naše tělo umí rodit samo od sebe, a tak na kurzy porodu chodit nemusíme. Rozdíl je ovšem v tom, co vás v těhotenském kurzu naučí a s čím vás seznámí. Prvorodičkám ho doporučuji, nebudou během těhotenství, porodu a prvních dní s miminkem jak ryba ve vodě.


 
Strach z porodu
Co si budeme nalhávat, strach z porodu má snad každá nastávající prvorodička. Některé ženy potřebují do těch nejmenších podrobností vědět, co je čeká a čím si bude muset projít. Některé naopak nechtějí vědět vůbec nic.
Strach jako takový je psychická záležitost, kterou brzdí veškeré dění kolem nás a samozřejmě to platí i u porodu. Když se zbavíte strachu, nebo ho alespoň zmírníte, budete bolest cítit a prožívat méně. Je to naprosto logické. Dle psychologů a odborných knih víte, že strach uvádí organizmus do stresu a stres tělo stahuje do křeče, uzavírá dělohu, zpomaluje porod a navíc prodlužujte bolesti, které nejsou nikterak příjemné.
 
Cena kurzu
Zamýšlíte se nad tím, že se na kurz také přihlásíte. Nemějte obavy, že by vám to „zruinovalo“ peněženku a veškeré úspory. Jejich ceny se liší, v průměru vycházejí od 300,- Kč za 40 minut cvičení a 20 minut přípravy k porodu. Samozřejmě kurz se skládá z více hodin.
 
Porodní bolesti
Právě z porodních bolestí mají nastávající maminky největší obavy. Na předporodních kurzech se o nich dozvíte celou řadu a díky masážních a cvičebních technik je snadno zmírníte.
Chcete-li rodit pomocí epiduralu, na kurzu se o něm také dozvíte a můžete se tak rozhodnout, zdali si narození svého milovaného potomka užijete či to raději celé „prospíte“.
Babičky a starší generace maminek, které si prožily více jak tři porody, radí – uvolnit čelisti a uvolnit ramena. Má to prý vliv na celé tělo.
 
Dýchání
Na kurzech se seznámíte i s tím, jak správně a pravidelně dýchat a prožívat tři porodní fáze. Na porod tak budete lépe připraveni. Domnívám se, že na porod je vhodné se cíleně připravovat. Je dobré vědět, že dýchání může provázet i „zvučení“, při kterých se vám logicky otvírá hrdlo v krku, ale také děložní hrdlo. Pokud budete u porodu vydávat vysoko položené zvuky, tělo a děložní hrdlo se vám bude naopak stahovat. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Kancelářské stoly - nenahraditelní pomocníci Bez kancelářského stolu si nelze představit žádný správně vybavený byt či dům,... více ...
Školní batohy nebo aktovky? Která varianta je pro vašeho studenta nejlepší? Pořídit nastávajícímu studentovi aktovku nebo batoh? Co bude nejlepší? Na trhu je... více ...
Dokonalá pěna na kávě nemusí být jen nedostižným snem. Poradíme, jakým chybám se vyhnout Divili byste se, kolik lidí dokáže tak jednoduchá věc, jako je šlehání... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: