Více informací
O dětech

Mateřská intuice – maminky ví, o čem je řeč


Klíčová slova
těhotenství, intuice, mozek
Mateřská intuice – maminky ví, o čem je řeč Maminky, manuál na miminka a mateřství jako takové bohužel neexistuje. Emotivnost a intuitivnost byla vždy nezbytnou výbavou, přirozenou schopností genetického vybavení každého z nás.
 
Psychologie
Celá řada psychologů se domnívá, že intuitivnost neboli schopnost cítit bolest jiného a rychle vyčíst výkyvy nálady mužů, umožnila pravěkým ženám pohotově vytušit potenciální nebezpečí. A právě díky tomuto jevu dokázaly ochránit sebe i své děti. Toto nadání z pravěkých dob vybavilo ženy schopností odhadnout fyzické potřeby dětí, jež neumějí ještě mluvit.
Možná jste už o někom slyšely, že je jako „studený psí čumák“ – jako „studená matka“. Je to tím, že některé z nás své pudy a intuici násilím potlačovaly. Takové maminky mávají nastudováno a načteno, jak se dítě má projevovat a chovat, ale když se zachová jinak, než bylo v odborné literatuře napsáno, jsou tzv. vykolejené. Jsou naštvané, že je dítě neposlouchá, chová se jinak, než říká literatura a neví si rady, co s ním.
 
Intuice nejsou čáry máry
Vztah mezi ženskými emocemi a předtuchami má biologický základ. Mě osobně se také jednou stalo to, že mi syn onemocněl, a i když měl teplotu a bolení bříška teprve pár hodin, věděla jsem, že se něco děje a není to obyčejná teplota. Pro jistotu jsem s ním navštívila dětského lékaře a intuice promluvila 100% správně. Mé šimrání v žaludku a svírání střev mi bylo vysláno do mozku správně. Tyto signály vlezly do mozku do částí zvaných: insula a cingula.

 
Mozek
Insula – stará část mozku, kde se zpracovávají city.
Cingula – přední kůra, kde pracuje rozhodování, předvídání, odhady, kontrola a integrace negativních emocí.
Maminky, dejte na svou intuici, je to mnohem lepší než celá řada odborných knih, magazínů a čehokoliv jiného. Mimochodem maminky, které svým „přehnaným“ chování zachránily dítěti zdraví a někdy i život, je spousta.
 
Slovo závěrem
Intuice je velký pomocník, který nám pomáhá uvědomovat si, že se nemusíme v životní praxi řídit pouze pokyny, vzory a názory jiných lidí. Správná maminka poslouchá své vnitřní já, svou intuici od přírody.
 
A jak to máte s vnitřním hlasem a intuicí vy? Sdílejte vaše zkušenosti a zážitky.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: