Více informací
O dětech

​Dětská postel – kvalitní spánek pro nejmenší


Klíčová slova
postel, palanda, matrace
​Dětská postel – kvalitní spánek pro nejmenší Klidný a ničím nerušený spánek. Zaměříme se na kvalitní postele pro naše nejmenší.
 
Dětský pokoj
Při zařizování dětského pokojíčku je třeba vymezit prostor na podlaze, kde si hrají, pracovní, kde si píší úkoly a samozřejmě i úložný prostor, kam patří veškeré oblečení, hračky, knihy apod. Dětský pokoj je světem, ve kterém tráví děti spoustu času, měly by ho tam trávit rády. Zapomněli jsme na něco? Ano, přece na kvalitní postel.
 
Klidný spánek
Bezpečné prostředí, kde se dětem bude líbit, zařizujte vkusně s příjemnými barvami. Vybavte tuto hravou místnost ideálním poměrem nábytku a volného prostoru. Vývoj dítěte totiž formují nejen citové vazby s rodiči a sourozenci ale také celková rodinná atmosféra a prostředí, ve kterém vyrůstají a každý večer usínají.
 
Soukromí
Stejně tak jako dospělí mají rádi své soukromí, tak i naši nejmenší mají tyto potřeby. Touží po vlastním prostoru – posteli, stolu, židličce, poličky, skříně, hracím koutku apod. Cítí se dobře tam, kde „vládnou“ jen oni.


 
Vybíráme postel
Při výběru postele myslete na věk dítěte a kvalitní matraci.
Patrová postel je jednou z oblíbených variant, jak ušetřit trochu místa a to hlavně v malých bytech. Palandy pro děti by měly mít bezpečnostní prvky – vyšší bočnice, aby nehrozilo nebezpečí, že dítě během spánku spadne z postele. Děti mladší 3 let by na palandě neměly co pohledávat, naopak od 5 roku stojí zvážit, zdali váš předškolák nepotřebuje postel pro dospělé.
 
Praktická konstrukce
Zvýšená dětská postel představuje neobyčejně praktický kus nábytku. Díky své konstrukci poskytuje více úložného prostoru než jiné postele a tím pádem i více místa na hraní. V kombinaci s látkou mohou vytvořit úžasný domeček, bunkr nebo skrýš. Postupem času lze odebrat nadstavec a tím pádem vznikne klasické jednolůžko.
Mnozí rodiče pod postel umisťují dětem stolek se židličkou, vytvoří tím útulné zázemí pro školní přípravu.
 
A v jaké posteli spí vaše děti?

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...
​Milenecký vztah mezi mužem a ženou Je možné, aby mezi mužem a ženou bylo jen čisté přátelství? Nebo je pravda, že... více ...
​Veřejná dětská hřiště, radost pro děti Nejen dospělí, ale i děti si všímají prostředí kolem sebe. Veřejný prostor... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Kontakt:

Najdete nás: