Více informací
O dětech

Porod aneb muž u porodu


Porod aneb muž u porodu Budeme rodit ve dvou!
Tvrdíte každému, že jste pyšná na svého muže, protože bude s vámi na porodním sále? Podívala jste se mu zpříma do očí a zeptala jste se ho, zdali opravdu chce být přítomen ve chvíli porodu?

Trend
V poslední době je trend, že muži k porodu zkrátka chodí. Z různých důvodů - aby se mohli pochlubit před kamarády, proto, že chtějí své potomky jako první, a zkrátka proto, že je tam partnerky chtějí a nedají jim ani na výběr. Jak je to u vás? Už jste se svého partnera zeptala, zdali chce u porodu asistovat či nikoliv?
Kdo chce být u porodu
Průzkumy dodaly zajímavé výsledky. Věděli jste, že mezi deseti dotazovanými se našli pouze dva, kteří tvrdí, že u porodu být chtěli? Dalších šest pak potvrdilo, že je žena chtěla mít vedele sebe, a nebylo to tak jejich samostatné rozhodnutí. Podlední dva na porodním sále byli, ale v polovině celého procesu to nezvládli, udělalo se jim špatně a museli porodní sál opustit. Muži většinou nechtějí se svou těhotnou partnerkou vstupovat do konfliktu, takže když ona oznámí, že ho k porodu nechce, raději přikývnou a svůj názor s ní nesdílí.

Zeptejte se
Než partnerovi rozkážete, aby byl po celou dobu s vámi, snažte se předem zjistit, jaké jsou jeho pocity na danou věc. Pokud odmítne, nezavrhujte ho, nebuďte na něj naštvaná, jistě k tomu má svůj důvod. Buďte za jeho upřímnost ráda. Určitě během porodu uvítáte podporu, ale co třeba přehodnotit postavení a poprosit o podporu vaší matky, nejlepší kamarádky nebo sestry? Přece nechcete, aby vám nastávající tatínek ze sálu utíkal, omdlel a vzpomínal na celý porod s obavou. 
Porod je velice emotivní, jde přece především o vaši chvilku, tak si ji zařiďte podle svého a ne podle toho, jak by to bylo vhodné.

foto: pxhere.com

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Klimatizace vám zpříjemní horké dny Být v příjemném prostředí i během parných dnů, je k nezaplacení. Ve... více ...
​​Křížovky nejen na cesty Ať už plánujete strávit dovolenou kdekoliv, mohly by vám přijít vhod jedny skvělé... více ...
Léto a prázdniny v lázních Proč si pro wellness odpočinek vybrat právě lázně v České republice? Česko je... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: