Více informací
O dětech

​Jak unavit miminko, aby večer krásně spalo.


Klíčová slova
miminko, cvičení, vaničkování, koupání, aktivity
​Jak unavit miminko, aby večer krásně spalo. Nevíte, co dělat s miminkem, bojujete s uspáváním a čím dál víc vám vzdoruje? Uvažujete o plavání, knize nebo hřišti? Večerní koupání je pro dítko horor a vy už nevíte, jak ho příjemně večer naladit, aby krásně usnulo?
 
Mrzuté miminko
Znáte tu situaci, kdy si s miminkem hrajete, věnujete se mu, co to dá a po náročném dni, kdy byste se už nejradši viděla v posteli, přichází na řadu koupání, přebalování, večeře a uspávání. Víme, jak miminko příjemně naladit a zdravě unavit.
Zkuste jakoukoliv aktivitu, kterou můžete provádět na suchu i ve vodě, procvičujte s ním různé techniky a zastavte nekonečné slzy, zdlouhavé uspávací rituály a vydírání. Věnujte se samostatné kapitole – koupání!


 
Vaničkování
Koupání je pro miminko příjemnou záležitostí. Psychicky se totiž vrací do prostředí, ve kterém se po dobu devíti měsíců pohybovalo a žilo v matčině bříšku. Vyzkoušejte plavání, v pohodlí vašeho domova, ve vaší vaně. Tato metoda je vhodná pro kojence od doby, kdy má zcela zahojený pupíček.
Tzv. vaničkování vás naučí zkušení instruktoři, poradí vám, jak manipulovat s dítkem a jak ho správně držet. Záleží na každém miminku, jak dlouho se bude ve vaně čvachtat, je to uzpůsobeno věku, náladě a i schopnostem a dovednostem miminka. Kromě tzv. vaničkování budou rodiče seznámeni se základními masážemi a zdravými pohybovými aktivitami na suchu příjemně protaženi a unaveni.
 

Kdy začít?
Vaničkování je vhodné pro miminka před ukončeným 6. měsíce věku. Miminko při cvičení zapojuje různé svalové skupiny, posiluje krční a zádové svalstvo a ve vodě aktivně zapojuje břišní svalstvo. Po takové rozcvičce a koupačce se miminko příjemně unaví a vám tím garantuje klidný spánek. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Dnes je svaté Barbory. Co musíte dnes udělat? 4. prosince si musíte utrhnout do vázy barborku. Víte, co všechno umí? Trhání... více ...
Praktický vánoční dárek aneb jak dobře vybrat vysavač? Vysavač patří k úklidovým pomocníkům, který by neměl chybět v žádné... více ...
​Podlahové krytiny od ověřených výrobců Ať už zařizujete byt, dům, nebo rekonstruujete schody, či dokonce sportovní halu,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: