Více informací
O dětech

​Dětský pokojíček, který se líbí


Klíčová slova
pokojíček, postel, podlaha, koberec, hračky
​Dětský pokojíček, který se líbí Dětský pokojíček je pro děti jako jejich vnitřní svět. Nejen že v něm děti spí, ale také si zde hrají, učí se a uvědomují si, co znamená pocit bezpečí a domov!
 
Pro nejmenší
Dokonce i roční dítě po procházce pozná, do jakého domu se vrací. Ví, co je jeho bezpečí, jeho domov, kde je mu dobře. Je mu známa jak samotná budova, tak i vchodové dveře. I takto malí špunti už poznají, kde je jejich stabilní prostředí. Ovšem co je domov (význam) si uvědomí až mnohem později. Domov jako takový nehodnotí podle vybavení, jestli je moderní, kolik v nich mají hraček, ale podle toho, jak se uvnitř cítí. Posuzují vše jako celek, vnímají vůni, své hračky a plyšáčky, nálady lidí, které se v domě vyskytují apod.
 

Zařizujeme krásný a útulný pokojíček
Po narození miminka jistě nevybavujete dětský pokojíček, ale spíše se zaměřujete na přebalovací pult, skříňku a postýlku. Teprve když dítě povyroste, začínáte klást větší důraz na vybavení celé místnosti.
Pokojíček pro batole, které se pohybuje hlavně po kolenou a spíše ve „spodní části“ místnosti, se vybírá nábytek, který nemá příliš ostré rohy. Velké květináče nebo keramickou dekoraci dejte spíše do obývacího pokoje a to do vyššího místa, kam jen tak nedosáhne, aby se batole nemohlo zranit při převrhnutí apod. Nábytek by měl být kvalitní, zdravotně nezávadný a stabilní. Miminka rádi ocucávají všechno, co jim přijde pod ruce, ale také se zvedají, lomcují a opírají o nábytek.
 
Podlahová krytina
Malé děti se pohybují hlavně po kolenou, hrají si na zemi, a proto je důležité zvolit správný typ podlahy. Dlažba určitě není to pravé ořechové, ale ani starý koberec, kde se udržuje prach a roztoči. Nejlepší a nejpraktičtější je snadno omyvatelná podlaha. Malé děti, kterým rostou zuby, často slintají, zvrhnou čaj, vše osahávají ručičkama, atd. Pokud ale i tak chcete a toužíte po koberci, pořiďte takový, který se bude líbit hlavně dětem.  
 


Pracovní část
Z počátku postačí vašemu miminku postýlka, ale časem bude nutné pořídit velkou postel, se kterou poroste.
Bez čeho se dětský pokojíček určitě neobejde? Bez malého stolečku a židliček – dřevěné nebo plastové. Židličky mohou být pro jedno dítě klidně dvě. Jedna je pro vaše dítě a druhá např. pro kamaráda plyšového medvěda. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Dana Tulová napsal:
04.12.2019 10:56:22
Děkuji za článek- především mladým nastávajícím maminkám určitě poskytne dostatek rad, jak zařizovat děský pokoj. Moc se v něm ale nemluví o dětské postýlce včetně vybavení do dětské postýlky, které jsou dle mého názoru jednoznačně nejdůležitější. Spánek je totiž pro spokojenost dítěte a tím pádem celé rodiny velice důležitý a právě správně zvolená postýlka, matrace, ale i její výbava mu pomohou.

Mohlo by vás zajímat


​Podzimní radovánky Co se vám vybaví jako první pod slovem podzim? Září, spadané listí, chladná... více ...
Cvičení doma? Proč ne! Ve zdravém těle zdravý duch. Pohyb je součástí každého zdravého životního... více ...
​Buďte krásnější pomocí plastické operace Víte, že spokojená žena rovná se šťastná žena? Ženy se rády zkrášlují,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: