Více informací
O dětech

Cestujeme s dětmi - dítě v letadle


Klíčová slova
letiště, cestování, letadlo
Cestujeme s dětmi - dítě v letadle  Plánujete si dovolenou? Nechcete se plahočit hodiny autem? Zkuste dovolenou snů a vyrazit s dětma letadlem. Nebojte se, že vaše dítě cestu nezvládne. Létání s dětmi nikdy nebylo jednodušší.
 
Letiště Václava Havla
Pokud vaše první kroky s dětmi za prázdninovým odpočinkem a dobrodružstvím povedou přes Letiště Václava Havla, zjistíte, že už tam na vás a vaše ratolesti myslí od první chvíle.
Na letišti si můžete úplně zdarma půjčit dětský kočárek a používat ho až do odletu. Najdete ho na terminualu 1za pasovou kontrolou anebo na terminalu 2 hned vpravo za bezpečnostní kontrolou. S půjčeným kočárkem můžete jezdit až do okamžiku nástupu do letadla. Letištní personál si ho u přepážky převezme.
Jestliže cestujete s vlastním kočárkem, není problém. Může v něm miminko zůstat až do poslední chvíle před odletem. Skládací kočárek si s sebou můžete vzít na palubu, ale tuto variantu je nutné předem domluvit s leteckou společností. Sportovní a hluboké kočárky musí projet rentgenovou kontrolou jako všechna palubní zavazadla.


 
Místnost pro rodiče s dětmi
Pražské letiště navíc vytvořilo speciální místnosti, které nabízejí klid a soukromí. Jsou např. vybaveny přebalovacími pulty, dřezem a mikrovlnkou pro ohřátí přesnídávek a jídla, s postýlkami na hraní a spoustu interaktivních hraček. Nemusíte mít strach, že zmeškáte let. Stejně jako v jiných prostorách letiště, i tady jsou na stěnách obrazovky s informacemi o jednotlivých letech.
 
Dětské koutky
Vaše děti mohou sledovat letadla za obřími prosklenými zdmi, a až je to přestane bavit, mohou si pohrát v dětském koutku. V tranzitním prostoru se nachází dva velké koutky pro děti a menší hrací koutky jsou dokonce i v odletových halách.
 

Jídlo pro děti
I když začnou mít děti hlad v průběhu čekání na váš let, v rozlehlých prostorách pražského letiště je řada restaurací, které jsou připraveny obsloužit i malé cestovatele. Mají pro ně nejen speciální dětské menu, ale také nachystané dětské sedačky, a připravené nápoje pro děti.
 
V letadle
Pravidla pro cestování s dětmi na palubě letadla se můžou u jednotlivých leteckých společnstí lišit. Některé nabízejí uložení dítěte do dětské postýlky s nosností 11 kg. I v letadle může vaše dítě jíst a pít to, co jste mu připravili doma. Na palubách většiny letadel si můžete nechat ohřát i vlastní dětskou stravu.
 
Šťastný a klidný let!

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Jednobarevná trička dokáží s outfitem zázraky Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly chybět v žádném... více ...
Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...
​Milenecký vztah mezi mužem a ženou Je možné, aby mezi mužem a ženou bylo jen čisté přátelství? Nebo je pravda, že... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: