Více informací
Móda

Pracovní oděvy


Pracovní oděvy Pracovní oblečení je důležitou součástí skoro každého běžně pracujícího člověka. Oděvy se zcela liší, na úkor zvoleného zaměstnání. Avšak nejčastěji si pod slovem pracovní oděv představíme oblečení na stavbu a podobně. Máme tu hned několik nápadů, jak si vybrat správné pracovní oblečení nebo třeba obuv, která je toho také součástí.
První vrstvou by mělo být nějaké pohodlné tričko, polokošile, či košile. V zaměstnáních, kde nevyžadují žádný specifický oděv je volba zcela na vás. V zimě je dobré využívat termoprádlo, které absorbuje a drží vodu, tudíž vy budete v suchu a teple. Do chladného počasí je to nezbytná záležitost.

Montérky
Dále se často setkáváme s montérkami, které nejčastěji najdeme ve stavebnictví, zemědělství, ve skladech, nebo strojírenském průmyslu. Tyto kousky oděvů vybírejte především podle kvality. Lepší investovat do začátku než po chvíli využívání řešit reklamace, či shánění nových kusů. Ve správných montérkách byste se měli cítit pohodlně, měli by mít zesílené části látky, které ochrání před odřením, a výhodou jsou i reflexní prvky, které nejsou nikdy na škodu.
Kouskem, který zahřeje váš trup bude nejspíše nějaká bunda nebo vesta. Můžete si pořídit například: montérkovou, softschellovou, fleecovou a podobně. Výhodu jsou nepromokavé materiály či odepínatelné rukávy. Nezapomínejte na kapsy, dostatku prostoru na osobní i pracovní věci není nikdy dost.Zimní pracovní oblečení
V zimě je dobré se vybavit kvalitní zimní bundou a také třeba čepicí. Opět seženete nepřeberné množství materiálů a střihů. Můžete si zvolit čepici s kšiltem, nebo s výztuhou (pro ochranu hlavy). Skvělým nápadem je potisk na čepici. Logo firmy na pokrývce hlavy bude jistě velice účinným reklamním prvkem. V chladném počasí nepodceňte také ponožky (termoponožky).

Obuv
Neopomenutelnou součástí pracovního oděvu je již zmiňovaná obuv. Opět nejdůležitější je komfort a kvalita (spolehlivost). Zkontrolujte si, zda splňuje tyto požadavky: protiskluzová podrážka, odolná podrážka (proti propíchnutí například), vyrobená z nezávadných materiálů, správné tvarování, lehkost, prodyšnost. Pracovní obuv můžeme rozdělit do několika kategorií. První možností je třeba kotníková obuv – známé “farmářky“. Poskytnou vám oporu, stabilitu a ochranu. Dále se bavíme o polobotkách. Jedná se o nejčastější kousky, protože mají širokou škálu využití a různých variant (př. ocelová špička). Zmiňme také holínky, využívané na stavbách, nebo v zemědělstvích. Využíváme je samozřejmě do vlhkého počasí a materiál je většinou polyuretan, guma, nebo PVC. Setkat se taktéž můžeme s pracovními sandály, které najdeme nejčastěji v bílých provozech (lékárny, zdravotnická zařízení apod.). Tato obuv nemá pevnou špičku.


 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: