Více informací
Móda

​Tvářenka – nezbytný kosmetický pomocník


​Tvářenka – nezbytný kosmetický pomocník Tvářenka dokáže doslova zázraky. Pomocí jí zvýrazníte nebo opticky vymodelujete rysy obličeje, pár doteky dodáte svěžest ve tváři, vykouzlíte mladistvý vzhled apod. Věděli jste, že tvářenka lze použít i třeba jako oční stíny?
 
80. léta
Největšího rozkvětu tohoto doplňku došlo již v 80. letech. Dámy nanášely červenou nebo výrazně růžovou tvářenku na lícní kosti a často ji protáhly až na úroveň obočí. Pokud chcete jít s dobou, být trendy a IN, rozetřete růž až na oční víčka. I když to může působit lehce uměle, zkuste celý look vykompenzovat červenou rtěnkou nebo leskem na rty.

 

Barvy a tóny
Existuje celá řada barevných tónů tvářenek. Záleží na vás a vašem typu obličeje. Každá žena by ve své kosmetické tašce měla mít růžovou tvářenku, která je charakterizována jako univerzální líčidlo. Skvěle budete vypadat, pokud ji nanesete přes lícní kosti, směrem na spánky až pod obočí. Tímto líčením docílíte svěžího nádechu a mladistvého vzhledu.
Hitem letošního jara je broskvová barva a jemně naoranžovělé tóny. Jsou perfektní pro tzv. nahé líčení. Nalíčit se takto hodí nejen do školy, ale také do práce či na běžné nošení.
 
Rady a tipy
Pokud budete nanášet pudrovou tvářenku, vždy dodržujte pravidlo, že se nanáší na pudr. Naopak krémová tvářenka je nutná nanést na tekutý make-up. Proč? Jedině tak se promísí barevné pigmenty rovnoměrně a vy tak docílíte naprosto bezchybného looku.
Při líčení nanášejte nejprve malé množství tvářenky a postupně vrstvy přidávejte. 
Správný odstín
Tvářenka je zkrátka důležitou součástí každého kosmetického kufříku, taštičky, dámské kabelky a každého make-upu. Nepodceňujte její význam. Důležité je, vybrat správný odstín.  Pro světlejší typy žen (blondýny) se doporučují světlé odstíny – růžová a broskvová. Pokud by žena se světlejší pletí sáhla po hnědé tvářence, mohlo by to vypadat, že je špinavá.
Tmavší typy žen, které se dobře opalují, mají tmavé oči a vlasy by měly sáhnout po zlatohnědé tvářence, která dokonale rozzáří a rozjasní obličej.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: