Více informací
Exteriér

​Zatravňovací dlažba pro zpevnění zatravněné plochy


Klíčová slova
dlažba, zatravňovací dlažba, zpevnění
​Zatravňovací dlažba pro zpevnění zatravněné plochy Ne nadarmo se říká „pevná půda pod nohama“. Zatravňovací dlažba je pevná jako beton, má dlouhou životnost a mimo jiné umožňuje zachovat přirozený ráz zatravněné plochy.
 
Elegantní řešení
Zatravňovací dlažby plní z největší části svou praktickou funkci a samozřejmě se dokáže postarat o elegantní vzhled a řešení ploch. Poslední dobou se stávají oblíbenější než klasická zámková dlažba. Vyrábí se v různém provedení – betonové, z umělého kamene a z plastu. Samozřejmě každý materiál jinak stojí a má své výhody a nevýhody.
Ekologické, bezpečné a pevné řešení ve všech oblastech nabízí je dosaženo patentovaným spojovacím systémem a variabilitě prvků.
 
Snadné položení
Pokládku zvládne snad každý. Je pouze nutné pracovat dle následujících kroků. Vyrovnejte si vrstvu od nejnižšího místa a postupujte směrem k vyššímu. V případě dorovnání použijte hlinitý písek nebo směs písku a jemné drtě. Plochu pokryjte jednotlivými zatravňovacími dlažbami a pečlivě překontrolujte jejich stabilitu. Zamezte jakémukoliv prohýbání a hýbání. Zatravňovací dlažbu lze vyplnit různými materiály – směs zeminy s vysokým podílem humusu, jemným štěrkem nebo jej lze nechat prázdný.
 
Puruplast
Už ještě někdy přišli do styku s dlažbou typu E50? Puruplast E50 patří mezi nejpevnější a nejuniverzálnější typ zatravňovací dlažby, která se hodí nejen do domácího prostředí, ale také na profesionální využití. Tímto typem dlažby je doporučováno zpevňovat např. svah, vybudovat parkoviště, zatravnit střechy, heliport nebo kolejiště. Zkrátka se jedná s vysoce namáhavým provozem. Povšimnout si jí můžete např. i u příjezdových cest ke skladům, odstavným plochám pro nákladní automobily apod. Zatížení činí 350t /mvýška stěny je 5 cm. Dlažba je mrazuvzdorná a tepelně odolná (-30 až +85°C), odolná i proti UV záření a navíc lehce manipulovatelná s jednoduchou montáží. Již z tohoto popisu kvalit a výhod lze usoudit, jak je půda pevná, stabilní a něco vydrží.
Puruplast E50 je vyroben z 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu, z polyethylenu černé nebo zelené barvy. Rozměry 330 x 330 x 50 mm. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: