Více informací
Čtení

Magnetická tabule na zeď za chvilku. Jak si ji vytvořit


Magnetická tabule na zeď za chvilku. Jak si ji vytvořit Nalepovací magnetická tabule na zeď se hodí k vystavení pohledů, fotografií, na připnutí, grafů, plánků, receptů. A dá se na ni psát fixy. Jak si ji vytvořit?

Nalepovací magnetická tabule na stěnu je vhodná k vystavení sbírek pohlednic, fotografií, etiket, v pracovně pro připnutí, grafů, plánů, seznamů a přehledů zakázek, v dětském pokoji třeba pro sběratelské karty, obrázky nebo školní rozvrhy. A navíc se na ni dá psát fixy, na speciální černou variantu dokonce křídami. Jak si ji vytvořit během chvilky?
 

Pozor, neplést – magnetická fólie vs. pokovená fólie

 
Lidé si často pletou magnetickou a pokovenou fólii. Obě mohou vypadat na první pohled stejně. V čem je rozdíl?
 

a) Magnetická fólie pro výrobu reklamy, magnetek a her

 
Magnetická fólie drží na feromagnetickém povrchu z oceli, železa, plechu, třeba na ledničce nebo karoserii auta. Obsahuje totiž magnetickou feritovou vrstvu. Může být bílá, černá nebo různě barevná. Slouží k výrobě reklamy, dárkových magnetek a suvenýrů nebo třeba pro zhotovení magnetické verze hry s tisíciletou historií tangram. Avšak pozor – na magnetické fólii nedrží jiné magnety ano magnetky, anebo jen špatně.
 

b) Pokovená fólie k vytvoření magnetické tabule na stěnu

 
Kovová či pokovená fólie – ano, to je ta pravá, kterou pro vytvoření „magnetické“ tabule na zedˇ potřebujete. Sama o sobě nejde nikam přicvaknout, protože žádnou magnetickou vrstvu neobsahuje. Avšak dobře na ní drží kancelářské magnety, tyčové a kostkové neodymové magnetky, magnetické figurky nebo třeba magnetky.
 
Aby pokovená fólie na zdi dobře držela, má samolepicí vrstvu. Magnetická tabule na zeď, která ve skutečnosti magnetickou není, ale magnety na ní drží, se tak dá vytvořit během chvilky. Jakou fólii vybrat a jak ji nalepit?


 

3 základní verze pokovené fólie pro „magnetické“ tabule

 
Na trhu jsou k mání tři základní pokovené fólie, jež pro výrobu magnetických nástěnek slouží:
 

1) Bílá samolepicí pokovená fólie různých rozměrů pro magnety a fixy

 
Nalepovací magnetická tabule na zeď může mít různý rozměr, například 100 × 62 cm nebo 120 × 90 cm. Je vyrobená z pokovené fólie, dobře na ní drží magnety a na povrchu má bílou popisovací vrstvu pro popisování fixy, určenými na bílé tabule.
 

2) Bílá samolepicí pokovená fólie s pěnovým lepidlem pro magnety a fixy

 
Jestliže máte doma ne úplně rovnou stěnu, je vhodnější samolepicí popisovací tabule na stěnu s pěnovým lepidlem. Má také bílou barvu, rozměr 100 × 60 cm, drží na ní magnetky i magnety a rovněž na tuto verzi se dá psát fixy.
 

3) Černá samolepicí pokovená fólie pro magnety a malování křídami

 
Novinku na trhu je speciální verze pokovené fólie – nalepovací černá magnetická tabule na zeď. Aby se dala přilepit i na mírně nerovné stěny, obsahuje pěnové lepidlo, jež jemné nerovnosti vyrovná. V čem je tato verze jedinečná? Na nástěnku rozměru 100 × 60 cm se dá totiž malovat školními i barevnými křídami.
 

Jak samolepicí pokovenou fólii nalepit

 
Přilepení fólie na stěnu je docela jednoduché. Nejprve stěnu otřete od prachu nebo vyluxujte. Pravítkem či metrem si od podlahy naměřte potřebnou výšku, udělejte tužkou rysky.
 
Ze samolepicí pokovené fólie – magnetické nástěnky sejměte ochrannou vrstvu a přiložte ji ke stěně. Je rovně? Vyhlaďte hadříkem.
 
Při nalepování je potřeba na chvilku na fólii pořádně přitlačit, aby se lepidlo správně aktivovalo a fólie na stěně dobře držela.

Co se dá k magnetické tabuli přicvaknout?

 
Na co se může magnetická tabule na zeď hodit?
 
  • k připevnění poznámek, plánků, grafů, postupů v dílně, pracovně, kanceláři,
     
  • do dětského pokoje na přicvaknutí školních rozvrhů, obrázků, fotek kamarádů, sběratelských karet,
     
  • v předsíni či kuchyni na rodinné vzkazy, nákupní seznam, pro přicvaknutí receptů, inspirace na vaření.
 
K přickvanutí na nástěnku můžete využít magnetické tyčky, neodymové kostky, kancelářské magnety, magnetické figurky nebo i magnetky. Vše pořídíte třeba na e-shopu Unimagnet.cz

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: