Více informací
Čtení

​Volte zlato!


​Volte zlato! Chcete ochránit vaše finance před inflací? Investiční zlato představuje reálné aktivum, jak si umět vytvořit finanční rezervy. Investiční zlato má podobu uzančních slitků nebo mincí. Pojďme se společně podívat, jak investovat!
 
Uzanční slitky
Možná vám tento název nic moc neříká. Uzanční slitky jsou veřejnosti známé spíše jako zlaté cihly, které dosahují ryzosti nejméně 995 tisíc. Tato forma investičního zlata se vyskytuje v hmotnosti od 1 do 1000 gramů. Zpravidla jsou k dostání ve formě 1 g, 5 g, 50 g, 250 g, 500 g, 1000 g. 24 karátové zlaté slitky mívají obvykle ryzost 999 tisícin. Mají informaci o výrobci, identifikační číslo a údaj o hmotnosti. Pokud vás zajímají slitky o menší hmotnosti, jsou dodávány s certifikáty o jejich pravosti. Možná stojí za to zmínit, že zlato o ryzosti 585 tisícin, tj. 14 karátů se používá pro výrobu šperků.
 
Investiční zlaté mince
Další formou investičního zlata jsou investiční zlaté mince, které musí ze zákona dosahovat ryzosti nejméně 900 tisícin a musí byt raženy až po roce 1800. Mezi tu nejznámější zlatou minci patří Krugerrand, která se začala razit již v roce 1967.
 
Jaká je cena zlata?
Zajímá vás cena investičního zlata? Bohužel vás zklamu, na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Cena je totiž určována vývojem cen zlata na světových trzích. Velkou roli ceny zlata hraje také kurz dolaru. Zásadní vliv na cenu má mimo jiné i London gold fixing. Cena je uváděna v dolarech za trojskou unci.
 
Chcete investovat do zlata?
Investovat do zlata se vám vyplatí. Můžete to realizovat mnoha způsoby. Např. pomocí zlatých certifikátů, nakoupit zlato ve fyzické podobě nebo prostřednictvím zlatých fondů. Investiční mince a slitky představují nejjednodušší investici. A pozor! Také tu nejjistější.
Při nákupu zlata vždy sledujte jeho nákupní cenu a snažte se porovnávat přirážky obchodníků. Dopředu se seznamte s investováním zlata, něco si o tomto tématu přečtěte a disponujte tak dostatečným množstvím informací. Určitě si ověřte obchodníky, od kterých chcete nakoupit. Nakupujte opravdové investiční zlato!
Chcete-li investovat do zlatých cihliček, uvědomte si, že se bude jednat už o vyšší finanční obnos. Investovat však můžete i „pár stovek“, pokud si pořídíte stříbrné mince. Mince nemají pouze stoupací peněžní hodnotu, ale mohou se stát také vašim koníčkem. Každá mine je něčím výjimečným a speciálním. Výjimečné sběratelské mince jsou s motivem římského císaře Karla IV. Vznešená historická osobnost, která se znamenitě odráží v mimořádné kvalitě ražby, roste na ceně a předurčuje nádherné mince k zaujmutí předních míst ve vašich numismatických kolekcích.
 
Postarejte se o vaše finance
Své úspory byste měli umět správně rozdělit, abyste nepřišli o všechno, i kdyby se zrovna „na jedné straně“ nezačalo dařit. Nikdy není pozdě na to, investovat peníze do zlata nebo stříbra. Zlato a stříbro jsou ceněné odnepaměti. V minulosti se zlatem pouze platilo nebo se využívalo k tvorbě šperků. V dnešní době se z něj stále vyrábí šperky, ale využívá se i v lékařství nebo do elektroniky. Zásoby zlata se ztenčují a bohužel nevíme, zdali lidstvo dokáže zlato někdy něčím nahradit. Hodnota zlata určitě klesat nebude, využijte toho právě teď!
Investovat do zlata a stříbra je snadné, dostupné a pro každého. Nemusíte nikam chodit, investovat se dá z pohodlí domova. Neváhejte a zkuste to také.Zabezpečte se včas
O tom, že je zlato efektivní nástroj pro boj s plíživou inflací ví dnes každý, kdo se zajímá o způsoby, jak chránit své finance. Zlato je vůbec jediná investiční komodita, osvobozená od DPH. Máte-li volit mezi nákupem zlata nebo např. obrazů, okamžitá úspora 21 procent při pořízení investice činí ze zlata neodolatelné lákadlo. Prodejci investičního zlata hlásí v letošním roce rekordní zájem nových klientů. Nejznámější český e-shop se zlatem, stránky www.zlate-mince.cz je v provozu již od roku 2003 a jeho pracovníci potvrzují enormní zájem klientů o uložení svých peněz do zlata, coby bezpečného přístavu. „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“ říká Pavel Trtík, zakladatel tohoto e-shopu. „Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě.“ Dodává Trtík.
 
Stříbro
Naopak poklesla poptávka po investičním stříbru. Stříbro ve formě investičních mincí (bullions) nebo slitků má vůči zlatu zásadní nevýhodu. Při jeho nákupu platíte DPH. Tedy 21 procent z hodnoty každého pořízeného slitku musí prodejce odvést do státní pokladny. Stříbro nemůže těžit z daňové úlevy tak jako zlato. Není od DPH osvobozeno. Střadatelé vážící každou korunu se proto od něj odvrací a volí raději nákup zlata. Prim na českém trhu hrají švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus (Nezaměňujte s německou rafinérií podobného jména: Heraeus). Jejich světová proslulost a hlavně nízká cena při srovnání s jinými švýcarskými nebo německými slitky z nich činí jasného favorita i pro váš nákup. České alternativy oblíbených zlatých cihliček neexistují. Žádná česká mincovna totiž zlato ve formě slitků nevyrábí.
Chcete-li zakoupit zlato v diskrétnější podobě, neoznačené sériovým číslem, volte zlaté mince Wiener Philharmoniker. V dobrých e-shopech získáte zcela nové mince ročníku 2021. Krásné, nedotčené mince si můžete koupit za cenu zlata stejně jako výše zmíněné zlaté slitky.
 
Zlaté dukáty
Stabilní je poptávka po zlatých dukátech, které mají navíc sběratelskou hodnotu. Vydávají se totiž v omezeném nákladu například jen několik set kusů. Lídrem jsou svatováclavské dukáty, které si oblíbili patrioti, akcentující národní charakter těchto dukátů. Ty se vydávají v tradiční velikosti a ryzosti, kterou ustanovil před mnoha sty lety český panovník a římský císař Karel IV. Tehdy se dukáty razily ze zlata těženého na našem území v Jílovém u Prahy.
 


Jak je na tom Slovensko?
Ani na Slovensku není situace jiná. Slovenští klienti nakupují zlato v Čechách rádi. Na českém trhu je nákup investičního zlata vychází často velmi výrazně levněji než u domácích firem. Bankovní poplatky z mezistátní převody peněz jsou již zanedbatelnou korunovou položkou. Vzájemným obchodům tedy nic nebrání. Odlišností slovenského trhu je však trvalý zájem o nákup zlatých cihliček ve váze jedné unce (1 Oz) a vyšší.
„Většina slovenských investorů je situována u západní hranice země a proto s povděkem oceňují, že máme prodejnu i na Moravě ve Vsetíně, který má z jejich pohledu vynikající dopravní dostupnost. Jsou konzervativní a nákup nebo výkup zlata rádi realizují osobně“. Vysvětluje Kamila Bantová ze zlatých mincí.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: