Více informací
Cestování

​Lyžování ve Slovinsku


​Lyžování ve Slovinsku Chystáte se letos na hory? Chcete vyzkoušet něco jiného, než lyžování v České Republice? Zkuste se vydat do hor na Slovinsko. Užijte si pobyt na horách plnými doušky.
 
Slovinsko
Slovinsko se nachází ve středu Evropy. Hraničí s Itálií, Rakouskem, Maďarskem a na jihu s Chorvatskem. Jedná se o jednu z nejmenších evropských zemí, ale zato velice různorodou, co se krajiny týká. Nádherná krajina, spousta řek a lesů, dále na Slovinsku najdete skalnaté krasové oblasti, mírné středohoří a dokonce i vysoko se tyčící vrcholky Alp. U pobřeží na jihu země převládá středozemní klima, zatímco na severu na vás čeká suchý a studený vzduch s velkým množstvím srážek. I když se hlavní město Lublaň nachází ve středu této země, všechen rekreační region jsou odtud dobře dostupné.
 
Kam na dovolenou?
Většina lyžařských středisek se nachází mezi Triglavským národním parkem a pohořím Pohorje. Nejznámější pohoří jsou: Julské Alpy, kde se nachází nejvyšší vrchol Triglav 2 864 metrů nad mořem, Savinjské Alpy a Karawanke. Hřebeny Alp v těchto místech dosahují až 3 000 metrů nad mořem.
Jedno z nejznámějších lyžařských středisek Slovinska je bezpochyby Kranjska Gora, kde se nachází 20 km sjezdovek a 17 vleků.
Pro milovníky zimních sportů a pro rodiny s dětmi doporučuji pohoří Pohorje, kde se vyskytují mírné svahy.
 Dovolená ve Slovinsku
Každý rekreační region má co nabídnout. Nádherné kouzlo hor, krásná panoramata, jezera a mnohostranné volnočasové aktivity pro milovníky zimních sportů. Lyžařská střediska jsou převážně umístěna mezi zalesněnými hřebeny a není se čemu divit, vždyť cca 60% Slovinska tvoří lesy. Lyžování Slovinsko je známé snadno dostupnými lyžařskými svahy, atraktivními cenami skipasů a skvělou domácí kuchyní.
Láká vás turistika, lyžování, běžkování nebo sáňkování? Co třeba region Podravská v Dolním Štýrsku nebo metropole Maribor, kde můžete mimo jiné navštívit i termální lázně. Lyžařská střediska jsou vhodná i pro rodiny s dětmi, kromě toho mohou všechny děti mladší šest let lyžovat zdarma. Potěší vás příznivé ceny, které se příliš neliší od cen u nás. Velkou výhodou jsou také velmi dobře udržované sjezdovky s možností komunikace v nám příbuzném jazyce.
Protože ve Slovinsku není žádný ledovec, lyžařská sezóna zde trvá zhruba tři měsíce – prosinec až duben.
 
Slovo závěrem
Slovinsko je sice jednou z nejmenších alpských zemí, ale sjezd na lyžích zde patří mezi nejoblíbenější sporty. I když o zimní zájezdy v této zemi není tak velký zájem, nabízí Slovinsko lyžování na vysoké úrovni, které rozhodně doporučujeme vyzkoušet. Vyberte si z široké nabídky lyžařských zájezdů v Itálii, v Rakousku a ve Slovinsku a zalyžujte si na sjezdovkách světové úrovně. 
https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/slovinsko/

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Podzimní radovánky Co se vám vybaví jako první pod slovem podzim? Září, spadané listí, chladná... více ...
Cvičení doma? Proč ne! Ve zdravém těle zdravý duch. Pohyb je součástí každého zdravého životního... více ...
​Buďte krásnější pomocí plastické operace Víte, že spokojená žena rovná se šťastná žena? Ženy se rády zkrášlují,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: