Více informací
Cestování

​Francie


​Francie Pojďme nahlédnout do tohoto zajímavého státu a prozkoumat pár pěkných míst. Podíváme se na některé ze známých památek, nebo se dozvíme pár zajímavostí. Pokud máte možnost, určitě zavítejte do tohoto státu proslaveného například kvalitním vínem. Jdeme na to!

Základní informace
Abychom nějak začali, řekneme si něco o samotném státu. Francie patří mezi zakladatele Evropské unie a Organizace spojených národů. Možná jste nevěděli, ale její oficiální název je Francouzská republika. Hlavní město se nazývá Paříž a žije v ní přibližně 1 300 000 obyvatel. V celém státě je pak více než 65 milionů lidí. Aktuálním prezidentem je Emmanuel Macron. Měna, kterou zde lidé využívají, je na světě velmi rozšířená – bavíme se tedy o Euru.

Památky
Eiffelova věž
Toto je jedna z památek proslavená na celém světě. Vystavět ji nechal Stephen Sauvestre v letech 1887 až 1889 a nyní měří 324 metrů. Tato stavbu sice nechal vystavět již zmiňovaný Stephen S., ale jméno získala po člověku, který ji zkonstruoval tedy po Gustavu Eiffelovi. Patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce Francie a za rok ji navštíví více než 7 000 000 lidí. Skládá se ze tří pater a pro návštěvníky je tu i lanovka.


autor: Judin, flickr.com

Louvre
Toto národní muzeum patří mezi největší na světě vůbec. Nachází se v Paříži a budova byla založena již v roce 1793. Spadá pod královský palác Palais du Louvre. Rozloha plochy, kde je možno vystavit i 35 000 exponátů je 72 000 metrů čtverečních. Pro návštěvníky je to určitě nezapomenutelný zážitek.


autor: Anderson Moreira, flickr.com

Zajímavosti
Šetření potravin
Ve Francii, byl přijat zákon, který říká, že potraviny, které zbydou z obchodů či obchodních center se nesmí vyhazovat. Jídlo se má zasílat na charitu nebo různým organizacím, které ho předají do těch správných rukou a pomohou tak spoustě obyvatel. To je docela dobrý nápad jak pomoci lidem v nouzi. Nemyslíte?

Značka STOP
V hlavním městě tohoto státu, nenaleznete žádné značky STOP (nejspíše jen jedna umístěná u jedné z firem), které jsou u nás celkem hojně využívané. Řidiči se řídí obyčejným pravidlem pravé ruky, které říká, že lidé v dopravním prostředku jedoucí zprava mají vždy přednost. Docela zajímavá informace nemyslíte?

Nejstarší člověk
Ve Francii žila žena, která byla oficiálně uznaná za nejstarší osobu na světě. Narodila se v roce 1875. Jmenovala se Jeannne Calmentová a za svůj, na dnešní generace opravdu dlouhý život zažila mnoho světových událostí a to například, již zmíněnou stavbu Eiffelovy věže, nebo obě světové války, také poznala dopravní prostředky, jako auta, nebo letadla. Zemřela ve věku 122 let.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: