Více informací
Cestování

​Chorvatsko – naplánujte si letní dovolenou už nyní


​Chorvatsko – naplánujte si letní dovolenou už nyní Chorvatsko, poloostrov Istrie, teplé počasí, průzračná voda, vodní hladina jako by byla potažená modro-zeleným olejovým filmem, hotelové komplexy plné turistů, snová příroda … jedním slovem úžasná dovolená.
 
Z Čech do Chorvatska
Pokud se rozhodujete, jakou známou destinaci zvolit pro letní dovolenou, doporučuji nepodceňovat Chorvatsko. Budete se kochat nejen průzračně čistým Jaderským mořem, malebnou krajinou a přírodou, ale také místní kulturou. Již dlouhá léta vábí Chorvatsko na letní dovolenou desítky tisíc českých turistů.
Na pobřeží tohoto balkánského státu lze dojet už po pár hodinách jízdy.
 
Zajímavé místo k vidění
Co se třeba podívat na vodopády Plitvických jezer? Nachází se v Plitvickém národním parku a v parku Krka. Netěšte se na žádné obří, extrémně vysoké nebo nikterak mohutné vodopády. I když průtok není zas tak silný, určitě ve vás zanechají ohromný dojem. Navíc si zde můžete připomenout, jak zde plul Vinnetou na dřevěné bárce.
Pokud se půjdete podívat kolem jezer, s největší pravděpodobností potkáte starší babičku, která vám bude nabízet domácí sýry, které jsou opravdu výborné.  
 
Milovníci vody
Tenhle kousek země je doslova stvořený pro milovníky vody. Destinace Kvarner, Istrie a Dalmácie se mohu pochlubit často liduprázdnými plážemi, což nasvědčuje o příjemné a hlavně klidné dovolené, hřejivým počasím a nádhernou přírodou.
Střední Dalmácie je nejoblíbenější částí, severní část je charakteristická letoviskem Rogoznican a jižní část přístavem Ploč. Kouzelné zátoky, lesklé oblázky, jemný písek, azurově čisté moře a klid.
Pokud budete cestovat s dětmi, doporučuji střední Dalmácii, kde prožijete příjemnou dovolenou. Pozvolna klesající pláže jsou pro děti doslova ideální záležitostí. Nespočet zážitků, klid a harmonie, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.
 


Ubytování v Chorvatsku
V Dalmácii je hned několik možností ubytování. Vybrat si můžete nejen soukromé apartmány, ale také menší hotely a penziony, které nabízí veškeré potřebné služby.
Makarská riviéra, nacházející se na jihu Chorvatska, na dalmatském pobřeží Jadranu, je oblíbeným letoviskem více než 60 let. Není divu, že tato oblast je díky bujnému turistickému ruchu dobře rozvinutá a může turistům nabídnout doslova prvotřídní služby. Samozřejmostí jsou bary, kavárny, restaurace a luxusní hotely. Např. Depandance Neptun hotel – Tučepi je tříhvězdičkový hotel, který se nachází cca 200 m od moře a 700 m od centra města Tučepi. Oblázková pláž je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro starší generaci. Hotel je obklopen středomořskou vegetací a je doslova ideální pro ty, kteří hledají oázu klidu a relaxace. Hotel Neptun nabízí služby all-inclusive a mimo jiné i zábavné aktivity u pláže.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: