Více informací
Cestování

​Adrenalinový dárek, aneb let balónem a tandemový seskok


​Adrenalinový dárek, aneb let balónem a tandemový seskok V poslední době se doslova roztrhl pytel s originálními dárky a to zejména s netradičními adrenalinovými zážitky. Už jste někdy zkoušeli skákat padákem nebo jste letěli balónem? Možná jste si někdy všimli, jak se na obloze vznáší barevné nafouklé balóny. V dnešní době je let balónem dostupný každému z nás. Pokud tedy máte chuť se prolétnout nebo darovat tento zážitek vašim blízkým, čtěte dál, poradíme vám, jak na to.
 
Let balónem
Nebojte se, vyhlídkové lety nejsou nikterak nebezpečné. Jen si představte, jaký to je požitek, cestovat ve vzduchu v něčem tak obrovském, bez skel či plastových oken kolem sebe. Čerstvý vzduch, lehký vítr a ta atmosféra. Let balónem lze uskutečnit pouze za pěkného počasí. Je to samozřejmé, vždyť kdo by chtěl létat v dešti, silném větru, v bouřce nebo dokonce ve sněžení? Tento zážitkový let bohužel není vhodné pro těhotné ženy a děti mladší osmi let, velmi staré a nemocné lidi.
Klidný let bez hluku motorů, ve vícemístném koši vám nabízí nezapomenutelné dobrodružství. Z ptačí perspektivy se budete kochat lesy, loukami, hrady, jezery, městy, poli, řeky atd. V letních měsících doporučuji vybrat ranní let, který je naprosto okouzlující a to zejména po východu slunce. Večerní lety jsou vhodné pro zamilované a to zejména před západem slunce.
 


Tandemové seskoky
Skok padákem láká stále více lidí. Čím to je? Odvaha, zkouška, adrenalin, překonání sebe sama a nezapomenutelný zážitek v jednom. Tandemové seskoky bývají se zkušenými instruktory, strach můžete tedy nechat stranou, vždyť ve dvou se to lépe táhne. Instruktoři vědí, co dělají, mají za sebou stovky seskoků a bezpečných přistání.
Tandemové seskoky neprobíhají po celý rok, ale nejčastěji od dubna až do října. Seskok trvá zhruba hodinu, je v něm zahrnut krátký briefing, převléknutí do kombinézy, nástup do letadla, zhruba dvacetiminutové stoupání do potřebné výšky, volný pád a sklesání na zem padákem cca 6-10 minut.
Na tandemový seskok je doporučováno sportovní oblečení s pevnou obuví. Dámy, které mají dlouhé vlasy, nesmí zapomenout na gumičku do vlasů a lidé s brýlemi nemusí obstarávat nic, ochranné brýle, které se dají nasadit přes dioptrické, dostanete přímo na místě. I když vám to možná přijde nebezpečné, tandemové seskoky mohou absolvovat i děti od 8 let.
 
Nasedněte do koše a vydejte se na nezapomenutelný let vzduchem, nebo hurá se zkušeným instruktorem a prolétněte se padákem. Tyto webové stránky vám poradí, jak na to.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat povlečení malým dětem? Jestliže se brzy stanete novopečenou maminkou, nebo zkrátka potřebujte zjistit... více ...
​Jednobarevná trička dokáží s outfitem zázraky Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly chybět v žádném... více ...
Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: