Více informací
Cestování

​Jedeme do lázní


​Jedeme do lázní Co se vám vybaví jako první, pod pojmem „lázně“? Pohoda, relax, klid, voda, bazény, masáže, procházky, minerální a léčivé vody, švihák lázeňský, elegantně oblečené dámy anebo snad něco jiného? Všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v českých lázních. Pojďme se podívat pod pokličku lázní Třeboň, Mariánským lázním a lázně Libverda.

Mariánské lázně
Tyto lázně se sice nepyšní zrovna dlouhou historií, ale jejich obliba neustále vzrůstá. Kolonáda v Mariánských lázních je opravdu okouzlující. Lázeňské hosty ale láká také krása města, tradiční přírodní medicína a příroda samotná. Největším lákadlem pro turisty je zpívající fontána, která se rozeznívá v pravidelných intervalech.
Kolem 18. století se začal o pramen podrobně zajímat Josef Jan Nehr (opat kláštera v Teplé). Věděl o jejich blahodárných účincích a nemohl to nechat pro sebe. Měl mimo jiné zásluhu na postavení prvního lázeňského domu v roce 1808.
V Mariánských lázních se léčí nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, nemoci dýchacích cest, metabolická, gynekologická a onkologická onemocnění a nemoci trávicího ústrojí.
Mariánské lázně si zamiluje snad každý. Můžete se mimo jiné vydat na rozhlednu Hamelika (100 schodů), nebo Rozhlednu na Panském vrchu (207 schodů). Mariánské lázně si zamilujete. 
 
Lázně Libverda
Nacházejí se na severu Čech v Libereckém kraji v oblasti Jizerských hor. Lázně Libverda nesou svůj název po Libverdském potoku, který zde protéká. Historie léčivých vod sahá do 2. poloviny 14. století, ale lázně jako takové se začaly budovat až ve 2. polovině 18. století.
V okolí lázní Libverda je celá řada míst a zajímavostí, která stojí za to navštívit a vidět. Např. přírodní rezervace Rašeliniště Jizery a přírodní památka Klečoviště na Smrku, Přírodní park Peklo apod.
Pokud se rozhodnete pro tyto lázně, můžete si vybrat z celé řady objektů sloužících k ubytování – hotely a penziony. Návštěvníci zajisté ocení volbu stravování. Polopenze, plná penze nebo i nízko cholesterolová či racionální strava. Zdejší voda je má mimořádně kvalitní účinky a je vhodná k různým typům procedur.


 
Lázně Třeboň
Jedno z nejkrásnějších jihočeských měst je bezpochyby Třeboň. Rybníky, krásná příroda, spousta historických památek a mimo jiné i lázně Aurora a Bertiny lázně. Typické procedury jsou rašelina a slatina. Lázeňské tradice zasahují do 15. století. V lázních Třeboň se léčí artróza, revmatická onemocnění, Bechtěrevova choroba, bolesti páteře, stavy po operaci páteře a po kloubních náhradách kyčelního a kolenního kloubu. Lázně Třeboň samozřejmě nejsou určeny jen pro „nemocné“ pacienty, ale také pro běžné návštěvníky, kteří sem rádi jezdí na rekondiční a relaxační pobyty.
Třeboň si zamilujete – zámek, zámecký park, klášter, historické náměstí, kostely, dobré restaurace, historické městské domy, hráze rybníků, Schwarzenberská hrobka a celá řada dalších zajímavých míst.

Lázně nejsou pouze o polehávání ve vaně, plavání v bazénu a popíjení minerálních pramenů. Součástí léčby jsou také procházky po klidné přírodě, přesvědčte se sami.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Ekologická likvidace vozidel Dojelo vám vaše auto definitivně? Stalo se zcela nepojízdným? Jak se lidově říká,... více ...
​Velikonoce v lázních Dokonalý odpočinek v lázeňských rezortech vám na letošní Velikonoce nesmí... více ...
​Stylové záclony a závěsy Záclony a závěsy mají od nepaměti zejména praktickou funkci. Máme tím na mysli... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: