Více informací
Cestování

České Budějovice – ubytování v jižních Čechách


České Budějovice – ubytování v jižních Čechách
 
Máte namířeno do Českých Budějovic, na jih Čech? Možná už jste někdy zaslechly, že v „Budějovicích“ je známé čtvercové náměstí Přemysla Otakara II. o rozloze 133x137 m se spoustou podloubí a obchodů. Toto město leží na soutoku dvou řek Vltav a Malše a žije zde více jak 94 000 obyvatel. Zajímají vás místní památky, krajina a říkáte si, že byste zde chtěli strávit a prožít i více dní? Žádný problém, v tomto článku se dozvíte nejen, jaké památky navštívit, aby vaše návštěva tohoto jihočeského města stála za to, ale také, kde se ubytovat, abyste byli maximálně spokojeni.
 
Památky v Českých Budějovicích
Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, nejznámější je centrum města se čtvercovým náměstím a barokní Samsonovo kašnou. Právě na toto místo zavítají každoročně statisíce turistů a vy byste neměli chybět. Mimo jiné si můžete na svůj fotoaparát zvěčnit dva chrámy, celou řadu rekonstruovaných měšťanských domů, krásně zdobenou radnici, jít nakupovat do místních obchůdků a zajít si na dobré jídlo do známých a vyhlášených restaurací.
České Budějovice byly vyhlášeny městskou památkovou rezervací a to díky velkému množství architektonických, historických a uměleckých památek.
Černá Věž dosahuje úctyhodných 72 metrů a určitě by neměla chybět ve vašem programu. Mezi další známé památky patří např. kostel Obětování Panny Marie, Solnice nebo Rabenšetejnská věž. Z výšky vypadá město zase trochu jinak.
 
Není zvon jako Zvon
Možná je pro vás nadpis už malou nápovědou, že nebude řeč o historii zvonu v kostele nebo o tom, jak je starý zvon v kostele, či jak se odlévají zvony apod. Seznámíme vás s hotelem Zvon. Pokud v Českých Budějovicích chcete strávit víkend, je dobré předem zajistit nocleh. Ubytování v Českých Budějovicích nabízí celou řadu hotelů, ovšem mezi nejoblíbenější a nejžádanější patří Grandhotel Zvon.
Jeho historie sahá do roku 1533. Nachází se přímo v historickém centru, takže budete mít veškeré památky blízko. Co oceníte, je hlídané nadzemní parkoviště v garáži, připojení Wi-Fi zdarma, překrásné, moderně zařízené pokoje, nádherný výhled na romantické historické náměstí a výbornou stejnojmennou restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční jihočeská a vídeňská jídla. Stylové prostředí je ideálním místem pro vaši dovolenou.
Tento hotel v Českých Budějovicích vás mile překvapí svými nabízenými služby za příjemnou cenu.Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: