Více informací
Cestování

Kam na výlet? Botanická zahrada Praha


Kam na výlet? Botanická zahrada Praha Začíná být nádherné počasí a spousta lidí vyráží na cesty, akce či různé exkurze. Máme mnoho možností, kam se podívat ať už do přírody, za kulturou, nebo třeba historickými památkami. Představíme si jeden skvělý nápad, kam vyrazit za poznáním i příjemným prostředím. Botanická zahrada Praha Vám nabídne prostor s rozlohou 52 hektarů.

Skleník Fata Morgana
Tato budova byla otevřena v roce 2004, neleží přímo v botanické zahradě, ale nemá k ní daleko. Každopádně, tvoří spolu jeden celek. Uvnitř můžeme navštívit tři oddělení a to tropické suché, tropické vlhké a tropické chlazené. Najdeme zde mnoho zajímavých rostlin. Jako zajímavost skleníku můžeme uvést například velké akvárium a podvodní tunel se spoustou rybiček. Velmi poutaví jsou také motýli, kteří se v uzavřené expozici volně pohybují a na návštěvníky se třeba i posadí. Může to být nezapomenutelný zážitek.


Orchidej ve skleníku Fata Morgana, autor: Bayerová


Motýl ve skleníku Fata Morgana, autor: Bayerová

Japonská zahrada
V roce 1997 se připojila k normální botanické zahradě, jak z nadpisu můžete vyčíst – Japonská zahrada. Spatříme zde horský potůček, různé druhy rostlin a stromů, jako například: javor, bambus nebo rododendron. Procházet se tady můžeme po nádherně upravených cestičkách. Je to skvělý způsob relaxace. Při výletu do Prahy nezameškejte ani výstavu bonsají, která se zde koná pravidelně.


Japonská zahrada, autor: Bayerová


Zajímavý můstek v Botanické zahradě Praha, autor: Bayerová

Vinice
Možná budete překvapeni, ale k rozsáhlému areálu patří i památkově chráněná vinice, která nese název sv. Klára. Byla založena nejspíše už ve 13. století, ale přístupná pro návštěvníky je od roku 2004. Byla průběžně obnovována, dříve patřila i k Trojskému zámku. K botanické zahradě patří od roku 1995.

Severní expozice a Havránka
Tato část otevřená na severu u sídliště Bohnice je přístupná lidem od roku 2007. Můžeme se pokochat krásnou pivoňkovou loukou a mokřady. Pod botanickou zahradu patří i přírodní památka Havránka. Zde se projdeme po stezce, která je dlouhá asi tři kilometry. Nalezneme zde devět informačních tabulí s velmi zajímavými a poučnými informacemi.

Pro návštěvníky
  • Na výlet sem můžete vyrazit jak ve všední dny, tak o víkendu – přesné časy a data naleznete na stránkách botanické zahrady.
  • Můžete si objednat i program pro školy nebo třeba průvodce.
  • Vycházejí tu vstříc i maminkám - většina částí areálu je průjezdná kočárky a naleznete tu i přebalovací pult.
  • Navštivte také skvělou čajovnu U Cesty, kde Vás rádi obslouží čajovníci. Nabídnout si můžete sypané čaje, nebo kávu. Ochutnat můžete i různé speciality.
  • Najdete tady také informační centrum, kde Vám rádi se vším poradí a máte možnost zakoupit zde i nějaký z propagačních předmětů.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat povlečení malým dětem? Jestliže se brzy stanete novopečenou maminkou, nebo zkrátka potřebujte zjistit... více ...
​Jednobarevná trička dokáží s outfitem zázraky Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly chybět v žádném... více ...
Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: