Více informací
Bydlení

​Dětské hřiště na zahradě


​Dětské hřiště na zahradě Také si někdy rádi zavzpomínáte, jaké to bylo, když jste byli ještě malí? Život byl plný zábavy, nekončící hry, prolézaček a klouzaček. Dětské hry hrají velice důležitou roli při utváření charakteru dítěte. To samozřejmě ovlivňuje i jeho pozdější koníčky, zájmy a možná i budoucí povolání.
 
Zahrada
Současný trh s venkovními hračkami doslova praská ve švech. Majitelům zahrad nabízí nepřeberné množství dětských domečků ze dřeva a plastu, s vybavením i bez něj. Chcete-li pískoviště plastové, zavírací, dřevěné, s plachtou, se sedátkem, kulaté, hranaté … máte z čeho vybírat. Při výběru hraček na zahradu ovšem dbejte na výrobce, abyste nepořídili zajíce v pytli. Certifikovaní prodejci nabízí kvalitní a nezávadné výrobky, které vašim ratolestem zdravotně neublíží.
Dětská hřiště se nejčastěji vyrábí ze smrku, modřínu, borovice a z agátu. I takový dětský domeček je velice oblíbený. Vás potěší cena, neboť je finančně nenáročný, jednoduchý na instalaci a na zahradě vám zaberou minimum prostoru.
 
Čerstvý vzduch
Pokud se rozhodnete pro koupi dětského hřiště, bezpochyby si budete klást otázku, jaké hřiště je to nejlepší, nejbezpečnější a vyhovující všem vašim požadavkům. Zaměřte se na prostor, umístění a materiál, ze kterého by vaše dětské hřiště mělo být.
V první řadě vybírejte certifikované produkty, které vám zaručí dostatečnou konstrukční spolehlivost, stabilitu a kvalitu materiálu. Houpačky, skluzavky a pískoviště by na žádné zahradě neměli chybět. Houpačky jsou nejčastější součástí všech zahrad. Děti je milují, rády se na nich houpou, točí a radují.. Můžete si vybrat ze samostatně stojících, nebo modulů pevně spojených s hrací konstrukcí. Nabídka houpačkových sedáků je opravdu pestrá a samozřejmě i velikosti se liší. Od baby sedáků s pevnými zády, až velké houpačky pro odrostlejší děti.
Co se týká pískoviště, o jeho tvaru a variabilitě jsme se zmínili již v úvodu. Nejlepší je do něj nasypat kopaný písek bez kamenů, aby šly dětem dobře stavět bábovky, hrady a tunely. Říční písky nejsou zas tak vhodné, neboť obsahují jíl. Pokud vyberete pískoviště 120 x 120 cm, budete potřebovat cca 200 l písku. Rozhodně nezapomínejte na ochranou síť nebo poklop proti zvířatům. Kočky se „toulají“ všude a určitě by se vám nelíbilo, kdyby vám svými výkaly znečišťovaly pískoviště.
 
Sklouzneme se
Před pořízením skluzavky doporučujeme zvážit následující kroky. Vyberte si vhodný materiál, ze kterého se klouzačky vyrábějí. Plast nebo nerez? Nerezové skluzavky jsou sice designově velice zajímavé, ale finančně náročné. Navíc mají jednu velkou nevýhodu, na sluníčku se dokážou hodně rozpálit. Skluzavka by měla mít dostatečnou nosnost, nejlepší je s nosností kolem 100 kg. UV odolné materiály se postarají o stálobarevnost plastu.
A co říkáte na skluzavku s přípojkou na vodu? Využili byste jí?

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: