Více informací
Bydlení

Pagani Zonda C1


Klíčová slova
auto, sporťák, Zona, Michelin, Pagani
Pagani Zonda C1
Italský sportovní vůz, na první pohled temperamentní stejně jako obyvatelé Itálie. Italská společnost Pagani Automobili byla zrozena z vášně, plná života a proudící krve. Horacio Pagani začal již v 80. letech skicovat auta snů a díky němu se zrodilo i super vozidlo Pagani Zonda C12.

Pagani Horacio

Pagani Horacio pracoval dlouhá léta u Lamborghini, např. na terénním typu LMA nebo Countach Evoluzione. Následně si v roce 1992 založil svou firmu Modena Design, která se zaměřovala na výzkum a vývoj kompozitních materiálů, které byly právě u Lamborghini používány. Jeho firmu začaly využívat např. automobilky Ferrari, Renault, Dallara… a tím se Modena Design dostala do zisku a na vrchol úspěchu.

V roce 1993 vznikl jeho první návrh designu moderního automobilu. Při vývoji dbal zejména na eleganci, praktičnosti, konstrukční prvky a detaily, se kterými pracoval jako s uměleckými díly.


Zonda C12

Název automobilu vznikl z pojmenovaného větru z jihoamerických And – Zonda. Rychlé a hbité auto jako vítr. Písmeno C symbolizuje legendární šípy vozů Mercedes-Benz skupiny C. Číslo 12 vyjadřuje počet válců motoru. Lehce agresivní, originální, temperamentní a elegantní, takové je auto Zonda C12.

Vkusný interiér (kůže, uhlíkové kompozity, hliník), čistota designu (světlý interiér) a styl vášnivého milence, taková je Zonda. Melodický výkon vychází motoru a postupně roste a sílí, dokud nevyjde ven ze čtyř výfuků, které jsou umístěny centrálně na zadním čele. Díky zvyšující se spodní linii oken připomíná kokpit nadzvukového letadla.

Nastavitelné sedadlo, sloupek řízení a poloha pedálů jsou komfortní pro každého řidiče. Dalšími doplňky jsou např. klimatizace, audiovizuální systém Clarion, CD-měnič, TV a tuner.

Vášnivý Ital

Srdcem supervozu Zonda C12 je dvanáctiválec Mercedes-Benz AMG 7.3 l, který nabízí maximálně vzrušující výkon. Motor je umístěn před zadní nápravou, kde přes šesti stupňovou převodovku pohání kola zadní nápravy. O přesnost točivého momentu motoru se starají pneumatiky Michelin Pilot Sport 255/40 R18 a 345/35 R18 s protiskluzovým systémem.

Co vás určitě u tohoto auta zajímá nejvíc, je jeho cena. Pagani Zonda C12 je zhruba 11 miliónu korun.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: