Více informací
Bydlení

​Co potřebuje vaše ložnice?


Klíčová slova
Ložnice, matrace, postel, lampa, světlo, křeslo, noční stolek
​Co potřebuje vaše ložnice? Ložnice je místnost, do které se odebíráme zejména večer. Měla by být tudíž pohodlnou, relaxační místnosti, ve které se budeme cítit báječně a dokonale si v ní odpočineme. Je to jediné místo, které je pouze vaším královstvím, kde nejen spíte, ale také prožíváte romantické chvíle s partnerem.
 
Vykročte pravou nohou
Nepodceňujte vybavení a zařízení této místnosti. Už dávno neplatí, že se jedná o místnost, ve které se pouze přespává. Jak se vyspíme, není závislé jen na době strávené v posteli, ale také na použité matraci, kvalitě spánku, vybavení ložnice, barevném designu, doplňcích, typu podlahy apod. Vhodně zvolené barvy v nás dokáží vyvolat radost ze života.
Pokud vstaneme z postele takříkajíc „pravou nohou“, budeme se po celý den cítit skvěle. Samozřejmě to berte s nadsázkou. Jen si představte, po probuzení stoupnout bosou nohou na studenou dlažbu nebo měkký koberec. Stačí menší chlupatý a jemný koberec, první krok do nového dne bude o něco lepší.
 
Matrace
Šetřete např. na doplňcích nebo téměř na čemkoliv, ale na kvalitní matraci nikdy nezapomeňte. Můžete o tom do nekonečna číst, ale tato skutečnost lze zjistit až tehdy, když svou starou matraci vyhodíte a vyměníte za novou. Nechte si poradit od odborníků, který typ matrace bude pro vás ta nejlepší. Kvalitní matrace vám vydrží až 15 let.
 
Sedněte si
I v ložnici je třeba zvolit místo, kde si budete pouze sedat. Rozhodně tím předmětem není postel. V panelákový bytech si o křesle nebo gauči v ložnici můžete nechat jen zdát. Ovšem ve větším bytě nebo rodinném domku si tento komfort jistě můžete dovolit. Budete tak mít skvělé místo na čtení, na povídání s partnerem v soukromí apod. Navíc, na takové křeslo se skvěle odkládá oblečení.
 

Osvětlení
Světlo v ložnici by mělo být tlumené a dodávat celé místnosti příjemnou a klidnou atmosféru. Čtecí lampičky jsou vhodné s flexi ramenem, abyste si je mohli případně nastavit, jak potřebujete a samotnou kapitolu pak tvoří lampičky na noční stolky, kde dle vlastní zkušenosti doporučuji s dotekovým ovládáních v několika stupních intenzity. Lampa na noční stolek by měla být dostatečně stabilní.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: