Více informací
Bydlení

​Co potřebuje vaše ložnice?


Klíčová slova
Ložnice, matrace, postel, lampa, světlo, křeslo, noční stolek
​Co potřebuje vaše ložnice? Ložnice je místnost, do které se odebíráme zejména večer. Měla by být tudíž pohodlnou, relaxační místnosti, ve které se budeme cítit báječně a dokonale si v ní odpočineme. Je to jediné místo, které je pouze vaším královstvím, kde nejen spíte, ale také prožíváte romantické chvíle s partnerem.
 
Vykročte pravou nohou
Nepodceňujte vybavení a zařízení této místnosti. Už dávno neplatí, že se jedná o místnost, ve které se pouze přespává. Jak se vyspíme, není závislé jen na době strávené v posteli, ale také na použité matraci, kvalitě spánku, vybavení ložnice, barevném designu, doplňcích, typu podlahy apod. Vhodně zvolené barvy v nás dokáží vyvolat radost ze života.
Pokud vstaneme z postele takříkajíc „pravou nohou“, budeme se po celý den cítit skvěle. Samozřejmě to berte s nadsázkou. Jen si představte, po probuzení stoupnout bosou nohou na studenou dlažbu nebo měkký koberec. Stačí menší chlupatý a jemný koberec, první krok do nového dne bude o něco lepší.
 
Matrace
Šetřete např. na doplňcích nebo téměř na čemkoliv, ale na kvalitní matraci nikdy nezapomeňte. Můžete o tom do nekonečna číst, ale tato skutečnost lze zjistit až tehdy, když svou starou matraci vyhodíte a vyměníte za novou. Nechte si poradit od odborníků, který typ matrace bude pro vás ta nejlepší. Kvalitní matrace vám vydrží až 15 let.
 
Sedněte si
I v ložnici je třeba zvolit místo, kde si budete pouze sedat. Rozhodně tím předmětem není postel. V panelákový bytech si o křesle nebo gauči v ložnici můžete nechat jen zdát. Ovšem ve větším bytě nebo rodinném domku si tento komfort jistě můžete dovolit. Budete tak mít skvělé místo na čtení, na povídání s partnerem v soukromí apod. Navíc, na takové křeslo se skvěle odkládá oblečení.
 

Osvětlení
Světlo v ložnici by mělo být tlumené a dodávat celé místnosti příjemnou a klidnou atmosféru. Čtecí lampičky jsou vhodné s flexi ramenem, abyste si je mohli případně nastavit, jak potřebujete a samotnou kapitolu pak tvoří lampičky na noční stolky, kde dle vlastní zkušenosti doporučuji s dotekovým ovládáních v několika stupních intenzity. Lampa na noční stolek by měla být dostatečně stabilní.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Valentýn v lázních Vánoce za námi, oslava nového roku také a přichází na řadu svátek všech... více ...
​Na zimu do lázní Zima je v plném proudu a možná přemýšlíte, kam se podívat po České... více ...
​Zimní dovolená ve střední Evropě Někdo preferuje dovolenou v tuzemsku, jiný má chuť vyzkoušet zimní radovánky... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: