Více informací
Bydlení

​Opravy kanalizace


​Opravy kanalizace Víte, kdy využít bezvýkopovou opravu kanalizace místo klasického výkopu? Oprava kanalizace výkopem je značně komplikovaná a mnohdy i nepříjemná. Vznikne hodně odpadu, nepořádku, nikterak nevoní, trvá dlouho a kanalizaci nejde používat a omezení života v obci nebo ve městě je opravdu výrazné. Když kanalizace funguje správně, není třeba si dělat žádné starosti. Dá se říct, že se o ni prakticky nemusíte starat. Jakmile se ale kanalizace ucpe nebo se vyskytne jakýkoliv problém, je nutné začít celou situaci hned řešit, abyste tak minimalizovali další škody a opravy.
 


Kamerová zkouška
Při prvních známkách problému doporučuji kanalizaci vyčistit a popř. udělat monitorování kanalizace. Na základě kamerové zkoušky snadno zjistíte konkrétní závad. Mezi nejčastější a nejběžnější poruchy patří špatně osazené přípojky, kořeny nebo jiná tělesa, která zasahují do potrubí, zateklý beton, koroze, nátoky spodních vod do potrubí, netěsné spoje, praskliny, střepy v kanalizaci, přesazené spoje, poškozená revizní šachta, vypadlé těsnění apod. Odborná firma vám tento monitoring udělá a zjistí, zda použije bezvýkopovou nebo jinou opravu kanalizace.
 
Výhody bezvýkopové opravy
Hlavní výhodou bezvýkopové opravy kanalizace je rychlost a šetrnost. Pokud se kanalizace nachází pod zástavbou nebo ve větší hloubce, vyjde vás tak tato metoda levněji a mnohdy je to i vaše jediná volba, co můžete v první řadě udělat. Mezi další výhody patří samozřejmě minimální životnost sanované kanalizace, nepotřebujete ani žádné stavební povolení ani ohlášku. Jedná se o ekonomicky nejvýhodnější opravu, odpadá složitá manipulace s vytěženou zeminou a vybouraných povrchů. Specializovaná a profesionální firma vám dokáže opravit bez výkopu až 200 metrů potrubí za cca 6 hodin. Pokud budete provádět sanaci kanalizace v komunikaci, nemusíte dělat uzavírku. U bezvýkopové opravy kanalizace máte minimální produkci odpadů, prašnosti a hluku.
 


Nevýhody opravy kanalizace
Kde jsou klady, jsou samozřejmě i zápory. Bohužel bezvýkopovou opravu nelze použít všude. Někdy je potrubí natolik narušené, že nezbývá než zvolit klasickou výkopovou metodu. Pokud je potrubí zavalené nebo propadené, je rozsazené nebo došlo k výrazným změnám profilů v trase potrubí.
 
Vysokotlaká zařízení
Vysokotlaké čištění je v současné době nejpoužívanější mechanické čištění pro stokové sítě od sedimentů a cizích předmětů. Při vysokotlakém čištění je proplachovací voda čerpána čerpadlem hadicí do trysky. Dynamický proud vody pak uvolňuje zanesené místo, a tak dochází k následnému odtoku nečistot, odpadů, ucpávek a jiných usazenin.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: