Více informací
Bydlení

​Tvoříme s laminovačkou


​Tvoříme s laminovačkou Laminovací přístroj neboli laminovačka je praktickým pomocníkem v kanceláři i domácnosti. Pomáhá nám uchovat navěky důležité dokumenty a naše vzpomínky, jako jsou fotografie, vysvědčení nebo pohlednice z dětství. Věděli jste ale, že s laminovačkou se můžete pustit do kreativní tvorby? Projděte si naše tipy a inspirujte se návody, jak tvořit s laminovačkou!

Praktické funkce laminovačky
            S laminátorem předejdete poškození dokumentů. Během okamžiku je zatavíte do průhledné fólie a ochráníte před nečistotami, vlhkostí, zmuchláním a opotřebením. Laminovačky mají malé rozměry a zabírají minimum prostoru. Vysokorychlostní laminovačky se zahřejí již za půl minuty a zvládnou ošetřit papíry ve velikosti A4 a A3. Využijí je pracovníci v kancelářích i studenti. Vyrobte si s laminovačkou například cedule, vizitky a různé tiskoviny.

Bez laminovací fólie to nepůjde
            Laminovací fólie zakoupíte v několika tloušťkách. Nejčastěji se setkáte s fóliemi o síle 80, 100 a 125 mikronů (100 mikronů = 0,1 milimetrů). Kvalitní fólie přilnou na celý dokument a při tepelném procesu neznečišťují laminátor. Výsledkem je dokument ve fólii se sklovitě lesklým povrchem. Dokument ve fólii můžete podle libosti ořezat. Fólie se ani při další manipulaci nerozlepí a snese i větší zátěž.

Kreativní tvorba pro školáky
            Laminovačka prodlouží životnost výtvorů z papíru a zároveň vám poslouží ke kreativní tvorbě. Zejména děti na prvním stupni jsou vděčné za každou vaši pomoc a nadchnou je materiály pro výuku tzv. do kapsy, na kterých mají přehledně napsané základy gramatiky, matematiky, angličtiny a přírodopisu. Větší žáci si mohou zatavit do laminovací fólie materiály pro studium a vytvořit si vlastní výukové brožury.Kreativní tvorba pro volný čas
            Laminovačka není jen kancelářská technika pro ochranu dokumentů. Vytvořte na počítači pexeso či karty a jednotlivé dílky ošetřete laminovací fólií. V podzimním čase vyrazte s rodinou nasbírat barevné listy, vylisujte je, zatavte do fólie a obstřihněte podle tvaru listu. Rázem získáte kouzelnou podzimní dekoraci. Pro další tvorbu se inspirujte níže uvedeným seznamem:
 
  • Dopisy Ježíškovi: vytvořte každé Vánoce s dětmi dopis Ježíškovi a až budou velké, předejte jim dopisy ve fólii jako upomínku na jejich přání.
  • Seznam úkolů na ledničku: připevněte magnetkou na ledničku seznam úkolů pro každého člena rodiny, oblíbené citáty o šťastném domově nebo vzpomínkové fotky z vaší dovolené.
  • Obrázky dětí: výtvarná díla malých i velkých dětí projeďte laminovačkou a udělejte jim sbírku prvních malířských pokusů a nejlepších obrázků.
  • Vánoční ozdoby: vytiskněte vaše fotografie, ořízněte je do tvaru vánoční ozdoby a ošetřete laminovací fólií. Pověste nevšední vánoční ozdoby na stromeček.
  • Prostírání: najděte na internetu fotografii s motivem kuchyně, vytiskněte ji  ve velikosti A4 a zatavte v laminovačce. Rázem získáte krásné prostírání.
  • Abeceda a číslice: naučte malé děti číslice a abecedu a skládejte s nimi slova. Dětem se budou jednotlivé díly v ochranné fólii dobře brát do ruky a nezmuchlají je.
  • Sbírka receptů: jistě i vy máte doma recepty vytištěné z internetu nebo vystřižené z časopisů. Vložte je do fólie, udělejte do nich děrovačkou díry a uschovejte do šanonu.
 


Kreativní tvorba baví také děti. Zapojte je do vymýšlení nápadů, tvořte s nimi na počítači a dejte jim prostor pro seberealizaci. Laminovací zařízení ale obsluhujte s nimi a pomozte jim zatavit jejich výtvory do ochranné laminovací fólie.
 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Podzimní radovánky Co se vám vybaví jako první pod slovem podzim? Září, spadané listí, chladná... více ...
Cvičení doma? Proč ne! Ve zdravém těle zdravý duch. Pohyb je součástí každého zdravého životního... více ...
​Buďte krásnější pomocí plastické operace Víte, že spokojená žena rovná se šťastná žena? Ženy se rády zkrášlují,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: