Více informací
Bydlení

​Tvoříme s laminovačkou


​Tvoříme s laminovačkou Laminovací přístroj neboli laminovačka je praktickým pomocníkem v kanceláři i domácnosti. Pomáhá nám uchovat navěky důležité dokumenty a naše vzpomínky, jako jsou fotografie, vysvědčení nebo pohlednice z dětství. Věděli jste ale, že s laminovačkou se můžete pustit do kreativní tvorby? Projděte si naše tipy a inspirujte se návody, jak tvořit s laminovačkou!

Praktické funkce laminovačky
            S laminátorem předejdete poškození dokumentů. Během okamžiku je zatavíte do průhledné fólie a ochráníte před nečistotami, vlhkostí, zmuchláním a opotřebením. Laminovačky mají malé rozměry a zabírají minimum prostoru. Vysokorychlostní laminovačky se zahřejí již za půl minuty a zvládnou ošetřit papíry ve velikosti A4 a A3. Využijí je pracovníci v kancelářích i studenti. Vyrobte si s laminovačkou například cedule, vizitky a různé tiskoviny.

Bez laminovací fólie to nepůjde
            Laminovací fólie zakoupíte v několika tloušťkách. Nejčastěji se setkáte s fóliemi o síle 80, 100 a 125 mikronů (100 mikronů = 0,1 milimetrů). Kvalitní fólie přilnou na celý dokument a při tepelném procesu neznečišťují laminátor. Výsledkem je dokument ve fólii se sklovitě lesklým povrchem. Dokument ve fólii můžete podle libosti ořezat. Fólie se ani při další manipulaci nerozlepí a snese i větší zátěž.

Kreativní tvorba pro školáky
            Laminovačka prodlouží životnost výtvorů z papíru a zároveň vám poslouží ke kreativní tvorbě. Zejména děti na prvním stupni jsou vděčné za každou vaši pomoc a nadchnou je materiály pro výuku tzv. do kapsy, na kterých mají přehledně napsané základy gramatiky, matematiky, angličtiny a přírodopisu. Větší žáci si mohou zatavit do laminovací fólie materiály pro studium a vytvořit si vlastní výukové brožury.Kreativní tvorba pro volný čas
            Laminovačka není jen kancelářská technika pro ochranu dokumentů. Vytvořte na počítači pexeso či karty a jednotlivé dílky ošetřete laminovací fólií. V podzimním čase vyrazte s rodinou nasbírat barevné listy, vylisujte je, zatavte do fólie a obstřihněte podle tvaru listu. Rázem získáte kouzelnou podzimní dekoraci. Pro další tvorbu se inspirujte níže uvedeným seznamem:
 
  • Dopisy Ježíškovi: vytvořte každé Vánoce s dětmi dopis Ježíškovi a až budou velké, předejte jim dopisy ve fólii jako upomínku na jejich přání.
  • Seznam úkolů na ledničku: připevněte magnetkou na ledničku seznam úkolů pro každého člena rodiny, oblíbené citáty o šťastném domově nebo vzpomínkové fotky z vaší dovolené.
  • Obrázky dětí: výtvarná díla malých i velkých dětí projeďte laminovačkou a udělejte jim sbírku prvních malířských pokusů a nejlepších obrázků.
  • Vánoční ozdoby: vytiskněte vaše fotografie, ořízněte je do tvaru vánoční ozdoby a ošetřete laminovací fólií. Pověste nevšední vánoční ozdoby na stromeček.
  • Prostírání: najděte na internetu fotografii s motivem kuchyně, vytiskněte ji  ve velikosti A4 a zatavte v laminovačce. Rázem získáte krásné prostírání.
  • Abeceda a číslice: naučte malé děti číslice a abecedu a skládejte s nimi slova. Dětem se budou jednotlivé díly v ochranné fólii dobře brát do ruky a nezmuchlají je.
  • Sbírka receptů: jistě i vy máte doma recepty vytištěné z internetu nebo vystřižené z časopisů. Vložte je do fólie, udělejte do nich děrovačkou díry a uschovejte do šanonu.
 


Kreativní tvorba baví také děti. Zapojte je do vymýšlení nápadů, tvořte s nimi na počítači a dejte jim prostor pro seberealizaci. Laminovací zařízení ale obsluhujte s nimi a pomozte jim zatavit jejich výtvory do ochranné laminovací fólie.
 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: