Více informací
Bydlení

​Obrácené květináče do domu


Klíčová slova
květináč, kytka, květina, sky planter
​Obrácené květináče do domu Máte zimní zahradu? Jste milovníci pokojových kytek a rostlinek jako takových? Rádi byste si vytvořili zelenou oázu i u vás v bytě nebo domě? Myslíte si, že na vaše kytky nemáte dostatek prostoru? Pokud jste alespoň na dvě otázky odpověděli „ano“, pokračujte ve čtení.
 
Sky planter
Designér Patrick Moriss z Nového Zélandu přišel s naprosto úžasnou novinkou co se květin a květníků týká. Pokud nemáte na parapetu nebo poličkách dost místa, nezoufejte, na stropě se najde prostoru dost!
Sky planter je speciálně upravená nádoba, kdy jsou kytky zkrátka zavěšené vzhůru nohama – kořenýma vzhůru a listy dolů. Co na to říkáte?
 


Jak to vypadá?
Keramický květináč visí na bezpečném ocelovém lanku, které je připevněno ke stropu. Jak se květiny zalévají, také vzhůru nohama? Je to jednoduché, zkrátka se zalévají shora.Ve dně květináče je vytvořen otvor, který je zároveň nejvyšším místem celé sestavy. Květináč má uvnitř dva „disky“. Jeden z nich, tj. ten horní, je uzavíratelný a přímo do něj se lije voda. Tato voda pak v druhém disku zavlažuje květinu.
Nemusíte mít strach, že květinu přelijete. Voda se totiž uvolňuje postupně (podobný systém jako u samozavlažovacích květináčů).
Hlína vám také nevypadne, neboť je na spodní straně držena fixačním límcem.
 
Živá světla
Na první pohled vypadají sky planter jako zelená rostoucí svítidla. Jen si představte, jak úchvatně vypadají květníky zavěšené uprostřed obývacího pokoje nebo nad kuchyňskou linou.
Jediné, na co si dávat při instalaci pozor, je zavěšení v předem promyšlené výšce. Pokud zavěsíte květináč příliš ke stropu, květina by nedostatkem světla trpěla. Naopak, když bude ocelové lanko příliš dlouhé, můžete se občas uhodit. Doporučuji zvolit zlatou střední cestu.
 
Které květiny se hodí do květináčů?
Ideální jsou zejména nenáročné rostliny, jako: zelenec, fenykl, břečťan, muškát, meta, orchidej nebo jahody. Neodporučuji vám květníky používat pro letitou zeleň, protože vzhledem k věku by si nemusela zvyknout.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: