Více informací
Bydlení

H4 EKO-D – malý kotel na dřevo, který chrání před běžnými topičskými chybami


H4 EKO-D – malý kotel na dřevo, který chrání před běžnými topičskými chybami Jde o další cenné přírůstky do rodiny malých kotlů, které se vejdou i do toho nejmenšího rodinného domku. Kotle na dřevo z řady H4EKO-D se mohou pochlubit výkonnostním rozsahem 16-25 kW. Všechny varianty již najdete v prodeji, a navíc s možností využití oblíbených kotlíkových dotací.
 
Dobrý pocit z úspěšného zatápění
Obsluha kotlů řady H4 EKO-D je navržena tak jednoduše a srozumitelně, že ani absolutní kotlíkový nováček nemůže při přikládání a ovládání kotlového tělesa znehodnotit kvalitu hoření. Jinými slovy, kotel nelze nastavit tak, aby se (laicky řečeno) dusil.
 
Doporučení k těmto kotlům varuje před úplným uzavření klapek (terciální je na optimální polohu nastavena už přímo z výroby), a přitom kotel sám udržuje ideální poměr mezi primárním a sekundárním přívodem vzduchu. I když je tedy primární klapka zcela uzavřena, sekundární ji co do přívodu vzduch hravě nahradí. Ani omylem tedy nemůžete udělat chybu a odcházet od kotle s pocitem, že jste možná všechno neprovedli tak, jak by bylo třeba.
 
Náš tip: kvalitu vytápění však může ovlivnit špatně vybrané (zejména příliš vlhké) dřevo a nedostatečné prostudování manuálu o tahu komína. Obojímu tedy věnujte při uvádění kotle do provozu značnou péči. 
Jaké výhody mají kotle  H4EKO-D od OPOP?
Při svém výběru zcela jistě oceníte i další faktory, přispívající k vaší tepelné pohodě za všech okolností. Samozřejmě jde o kotle automatické, takže nemusíte několikrát denně navštěvovat sklep, stačí naložit do zásobníku dostatek paliva.
 
  • Nejvyšší 5. emisní třída,
  • nízká spotřeba paliva,
  • jednoduchá regulace spalování,
  • primární přívod vzduchu vedený ze všech stran zajišťující ideální spalování,
  • účinný odtahový ventilátor (i pro malou výšku komína),
  • optimální nastavení teploty (ekvitermní řízení).
 
Měli byste vědět: za vysokou účinností a ekologičností 5. emisní třídy stojí v neposlední řadě i vytvoření tzv. hluboké žhavé vrstvy ve spalovací komoře, jež se rychle vytvoří z drobného dřeva a odštěpků. Ta pak pomáhá s efektivnějším spalováním jakéhokoliv dalšího přidaného materiálu.
 
Využijte možnost levnějšího pořízení efektivního kotle pro levné vytápění vašeho domu obnovitelnými zdroji! Více na OPOP.cz.
 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Tomáš napsal:
20.02.2019 11:49:07
Na obrázku je úplně jiný kotel. Je to H4 EKO s peletovým hořákem, nikoliv H4 EKO-D.

Mohlo by vás zajímat


Vánoce 2020 - dočkáme se elegance i tradičních barev Letošní rok se vrátíme k tradicím. Objevíme kouzlo kombinací červené a zlaté... více ...
​Tvoříme s laminovačkou Laminovací přístroj neboli laminovačka je praktickým pomocníkem v kanceláři i... více ...
​Polévkovar s mixérem – perfektní pomocník do kuchyně! Říkáte si, že někdy u vás doma nastane čas, kdy byste si nejradši obstarali... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: