Více informací
Bydlení

H4 EKO-D – malý kotel na dřevo, který chrání před běžnými topičskými chybami


H4 EKO-D – malý kotel na dřevo, který chrání před běžnými topičskými chybami Jde o další cenné přírůstky do rodiny malých kotlů, které se vejdou i do toho nejmenšího rodinného domku. Kotle na dřevo z řady H4EKO-D se mohou pochlubit výkonnostním rozsahem 16-25 kW. Všechny varianty již najdete v prodeji, a navíc s možností využití oblíbených kotlíkových dotací.
 
Dobrý pocit z úspěšného zatápění
Obsluha kotlů řady H4 EKO-D je navržena tak jednoduše a srozumitelně, že ani absolutní kotlíkový nováček nemůže při přikládání a ovládání kotlového tělesa znehodnotit kvalitu hoření. Jinými slovy, kotel nelze nastavit tak, aby se (laicky řečeno) dusil.
 
Doporučení k těmto kotlům varuje před úplným uzavření klapek (terciální je na optimální polohu nastavena už přímo z výroby), a přitom kotel sám udržuje ideální poměr mezi primárním a sekundárním přívodem vzduchu. I když je tedy primární klapka zcela uzavřena, sekundární ji co do přívodu vzduch hravě nahradí. Ani omylem tedy nemůžete udělat chybu a odcházet od kotle s pocitem, že jste možná všechno neprovedli tak, jak by bylo třeba.
 
Náš tip: kvalitu vytápění však může ovlivnit špatně vybrané (zejména příliš vlhké) dřevo a nedostatečné prostudování manuálu o tahu komína. Obojímu tedy věnujte při uvádění kotle do provozu značnou péči. 
Jaké výhody mají kotle  H4EKO-D od OPOP?
Při svém výběru zcela jistě oceníte i další faktory, přispívající k vaší tepelné pohodě za všech okolností. Samozřejmě jde o kotle automatické, takže nemusíte několikrát denně navštěvovat sklep, stačí naložit do zásobníku dostatek paliva.
 
  • Nejvyšší 5. emisní třída,
  • nízká spotřeba paliva,
  • jednoduchá regulace spalování,
  • primární přívod vzduchu vedený ze všech stran zajišťující ideální spalování,
  • účinný odtahový ventilátor (i pro malou výšku komína),
  • optimální nastavení teploty (ekvitermní řízení).
 
Měli byste vědět: za vysokou účinností a ekologičností 5. emisní třídy stojí v neposlední řadě i vytvoření tzv. hluboké žhavé vrstvy ve spalovací komoře, jež se rychle vytvoří z drobného dřeva a odštěpků. Ta pak pomáhá s efektivnějším spalováním jakéhokoliv dalšího přidaného materiálu.
 
Využijte možnost levnějšího pořízení efektivního kotle pro levné vytápění vašeho domu obnovitelnými zdroji! Více na OPOP.cz.
 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Tomáš napsal:
20.02.2019 11:49:07
Na obrázku je úplně jiný kotel. Je to H4 EKO s peletovým hořákem, nikoliv H4 EKO-D.

Mohlo by vás zajímat


Kancelářské stoly - nenahraditelní pomocníci Bez kancelářského stolu si nelze představit žádný správně vybavený byt či dům,... více ...
Školní batohy nebo aktovky? Která varianta je pro vašeho studenta nejlepší? Pořídit nastávajícímu studentovi aktovku nebo batoh? Co bude nejlepší? Na trhu je... více ...
Dokonalá pěna na kávě nemusí být jen nedostižným snem. Poradíme, jakým chybám se vyhnout Divili byste se, kolik lidí dokáže tak jednoduchá věc, jako je šlehání... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: