Více informací
Bydlení

​Nábytek do dětského a studentského pokoje


​Nábytek do dětského a studentského pokoje Výběr nábytku pro děti a studenty patří k nejzábavnějším a mnohdy i nejobtížnějším situacím. Rodiče většinou mívají úplně jiné představy o finální podobě než děti. Myslete ale na to, že tyto prostory nebudou obývat dospělí nýbrž děti. Proto je dobré nechat výběr nábytku z větší části na nich.
 
Dětský pokoj
Dětské pokoje bývají místnosti snů našich nejmenších. Slouží dětem nejen ke spánku a odpočinku, ale nejvíce k hraní a zábavě. Při zařizování této místnosti je vhodné dodržet základní zásady členění místnosti. Měli bychom oddělit (ať už opticky) část určenou ke spánku, hraní a školní činnost. Bohužel volba takového členění bývá mnohdy v souladu s prostorem téměř nemožná. I když vám to tak nepřijde, dětský pokoj je snad tou nejnáročnější místností v celém domě nebo bytě.
Pro novorozence a batole je pokojíček „hračka“ a nenáročný k sestavení. S růstem dítěte roste ale i celý pokoj a nábytek se značně liší, mění a pořizuje nový. 
Dětská postel a úložné prostory     
Ne každý z nás si může dovolit vybavit místnost pro dítě o rozloze 40 metrů čtverečních. Ale nezoufejte, i z malého prostoru lze vytěžit maximum. V malé místnosti je dobré nahradit klasickou postel tzv. vyvýšenou postelí, která vám nabízí další využití prostoru ve spodní části. Dětská postel by měla splňovat bezpečnostní a zdravotní kritéria (s tím souvisí i výběr kvalitní matrace).
Co se týká úložných prostorů, tuto záležitost je vhodné řešit až od školního věku dítěte. Mezi ně patří např. knihovny, komody, šatní skříně a skříňky apod. Ideální varianta je využití modulárních skříní.
 
Pokoj pro studenta
Při zařizování pokoje pro studenta bychom měli zohlednit v první řadě věk dítěte. Určitě bude vypadat jinak pokoj pro prvňáčka a jinak pro středoškoláka. Studentské pokoje jsou typické na první pohled svým vybavením – psací stůl, židle, tabule nebo malířský stojan, knihovna, skříňky na učebnice a jiné věci do školy. Starší žáci mohou mít v pokoji navíc pohovku pro návštěvy.
Myslete na to, že i dítě školou povinné je stále děckem a rádo si hraje. Doporučuji mu v pokojíčku ponechat zónu pro hraní a zábavu.
 
Klid a relax pro dospělé
Jak dětský pokoj, tak pokoj pro studenta by měl být praktický a také oblíbeným místem vašich dětí. Stejně tak jako vy si po práci rádi usednete na pohodlnou sedací soupravu a odpočinete si, tak i děti touží po „svém klidu“. Obývací pokoje jsou pro dospělé a dětské pokoje pro děti. Utvořte si každý místnost dle vašeho přání.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: