Více informací
Bydlení

​Milujeme dřevo – dřevěné terasy a fasády


​Milujeme dřevo – dřevěné terasy a fasády Není nic krásnějšího než příroda, přírodní materiál a zejména dřevo. Už po staletí s tímto materiálem můžeme pracovat. Dřevo pro nás není pouze minulost, stále více si jeho důležitost uvědomujeme a využíváme ho do svých domovů. Řada architektů ho dokonce považuje za nejdůležitější materiál budoucnosti.
 
Dřevěné fasády
Dřevěná fasáda dodává každé budově hřejivý a charakteristický vzhled. Vnější obklady ze dřeva jsou využívány již po generace a v dnešní době zažívají doslova boom co se stylistiky a úspory energie týká. Mezi nejoblíbenější dřevěné fasády patří modřín a smrk.
Montáž modřínové fasády je pro zkušené truhláře, tesaře nebo i zručného kutila vcelku jednoduchá záležitost. Je nutné si např. od projektanta nebo architekta nechat navrhnout přesnou skladu roštu, izolační vrstvy a samozřejmě i konečnou skladbu fasády. Dřevěná fasáda je vystavena množství různých povětrnostních vlivů – silnému větru, dešti, změnám vlhkosti apod. Pouze správně montovaná fasáda je schopna všem nepříznivým vlivům odolat.
 
Typy dřeva
Modřínové terasy a podlahy se dají charakterizovat jako pružné a velice dobře opracovatelé. Modřín slezský a modřín sibiřský obsahuje pryskyřice, které odpuzují vodu a dokonce působí jako přírodní impregnace, tím tak chrání dřevo před napadením houbami. Chcete-li přírodní modřínové dřevo zhodnotit a ještě o dalších pár let prodloužit jeho životnost, doporučuji ochranný terasový olej od OSMO. Po nátěru tímto olejem nebude dřevo černat.
 
Dřevěné terasy
Ke každému domu patří neodmyslitelně zahrada. Většina lidí se na zahradě věnuje zahrádkářství, zvířatům, pořizuje si bazén apod. V horkých letních dnech doslova idylka pro relaxaci. Co by žádná zahrada neměla postrádat, je místo k posezení. Pakliže plánujete přestavbu anebo máte pocit, že vaše zahrada ještě není kompletní a potřebuje bytelnou, moderní a odolnou terasu, hurá do toho. Posezení na terase je příjemné, a pokud ji zastřešíte, můžete ji využívat nejenom v době tepla a hezkého počasí.
 Povrchové úpravy modřínu
Modřínové dřevo je vhodné pro stavbu dřevěné terasy, stejně tak jako u fasád oplývá řadou předností – pevnost, pružnost, snadná opracovatelnost, dlouhá životnost apod. Modřín sibiřský je nejcennější a nejtrvanlivější druh jehličnatého dřeva. V porovnání s domácí variantou má delší životnost a díky hustějším letokruhům i vyšší tvarovou stálost.
Povrchová úprava není v případě této dřeviny nezbytná. Dřevěná terasa působením slunečního záření časem zešedne, ale nebojte se, jedná se pouze o vizuální efekt, není to známka toho, že by dřevo hnilo. 1 x – 2 x ročně můžete terasu vyčistit. Fleky a skvrny z PC teras doporučuji odstranit ihned po vytvoření. Průměrná doba životnosti modřínových teras se uvádí 15-25 let.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Můžou slepice zbytky z kuchyně a co jim rozhodně nedávat Máte doma slepice a přemýšlíte, jestli jim můžete přidávat k běžné stravě... více ...
VTC nabízí široký výběr pomůcek pro tvořivé ručičky VTC a.s. je největší velkoobchod s kvalitní českou a evropskou textilní galanterií.... více ...
S jakými ptáky se na jaře setkáte v zahradě nejčastěji Kdy začíná jaro? Oficiálně prvním jarním dnem, který je určen astronomickým... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: