Více informací
Bydlení

​Myčka – nejlepší přítelkyně do domácnosti


Klíčová slova
myčka nádobí, kuchyně, mytí
​Myčka – nejlepší přítelkyně do domácnosti Po dobrém jídle většinou bývá kopa nádobí, která dokáže většině hospodyněk přičarovat vrásky na čele. Proto by i ve vaší domácnosti měla být nejlepší přítelkyně – myčka nádobí. Že se vám tam nevejde? Nebojte, v článku najdete i typ pro malé rodiny a malý byt. Poradíme vám, na co se při výběru a nákupu zaměřit.
 
Ušetřený čas
Myčka šetří čas a dokáže nádobí umýt i při větších teplotách než snesou naše ruce. Proto myčka nádobí ručí za větší hygienu. Zanedbatelné nejsou ani úspory vody a elektřiny, za které opět zaplatíme více peněz. Ovšem statistiky uvádějí, že proti ručnímu mytí uspoří myčka asi 60% energie potřebné pro ohřev vody a cca 62% vody, zejména pokud myjeme nádobí pod tekoucí vodou.
 
Výběr myčky
Pokud si toužíte pořídit myčku, předem zvažte, co od ní očekáváte. Díky velkým slevám na výběhové modely a různým splátkovým prodejům je tato přítelkyně zaměstnané ženy dostupná většině domácností. Nejlevnější modely koupíte již od pěti tisíc, značkové a top modely zase stojí až několik desítek korun. Vytipujte si tedy místo, kam chcete myčku umístit a zjistěte, jak často budete nádobí umývat. Podle toho si vyberete konkrétní model. Myčky se vyrábějí v různých mírách. Mohou stát volně vedle linky, některé typy mají odnímatelný horní panel a dají se podstavit pod pracovní desku. Také si můžete pořídit tzv. vestavěný model s dvířky totožnými s nábytkem a zakomponovat myčku přímo do kuchyňské sestavy.
 

Malá domácnost, málo místa
Na trhu se objevují také lehké mini přístroje, určené pro dvoučlennou domácnost nebo jednotlivce. Některé typy myček jsou dokonce mobilní, jdou postavit na pracovní desku, připojí se na vodovodní kohoutek a odpadová hadice se vyvede do dřezu. Po umytí nádobí se může opět z linky sundat a uklidit, aby vám nepřekážela.
 
Dobrá rada
Všímejte si, zdali jsou ve výbavě vyjímatelné a přestavitelné koše na nádobí. Je to praktické a pohodlné při skládání špinavého nádobí do myčky a naopak při vyskládání čistého nádobí. Vnitřní prostor je s nimi variabilnější. Některé firmy mají dokonce v nabídce koše na džbány, vázy a skleničky s vysokou nohou.
 

Typy programů
Myčky mají různě nastavitelné programy, liší se u různých výrobců.
Sprchování – znamená to vlastně opláchnutí od zbytků jídla při čekání na naplnění myčky
Rychlý program – který je většinou při teplotě 55°C, rychlé mytí mírně zašpiněného nádobí. Nádobí lze umýt v rekordním čase 20 minut.
Normální program – při teplotě 65°C, určený na běžně zašpiněné nádobí se zaschlými zbytky jídla.
Intenzivní program – teplota okolo 70°C, určená na silně znečištěné nádobí.
BIO program – teplota 50-55°C, na sklo, plasty, nádobí citlivé na vysokou teplotu, program je energeticky úsporný.
AUTO program – 65°C, myčky mají vodní senzor pro všechny mycí úkoly, nezávisí na stupni zašpinění, spotřeba vody a energie se přizpůsobuje naplnění myčky. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
myčka aeg napsal:
05.08.2018 08:48:54
Tady https://www.covybrat.cz/nejlepsi-mycky-nadobi/ je výrazněji podrobnější průvodce výběrem myčky.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: