Více informací
Bydlení

​Krásné a moderní květináče povznesou každou místnost


Klíčová slova
květináč, květník
​Krásné a moderní květináče povznesou každou místnost Už dávno je doba, kdy jsme pěstovali pokojové rostliny v jednobarevných cihlových květináčích nebo zkrátka v čemkoli, co bylo po ruce. Zapomeňte na květináče stylu „co najdu doma“ a zkuste se provést světem květináčů a vybrat ten správný právě do vašeho interiéru.
Nabídka květníků je natolik široká, že nakonec nebudete vědět, který je ten pravý.
 
Květináče
Dnešní moderní a technologicky propracované květináče nabízí rostlinám naprostý komfort a navíc se pro nás a naše oko stávají zajímavým designovým prvkem. Každý by měl mít doma alespoň jeden velký květináč s pěknou rostlinou, který se stane dominantou každého obývacího pokoje. 
 
autor: isado
Výběr květináče
Mezi nejdůležitější kritérium výběru květníku je místo, kam chcete květinu umístit. Je nesmírně důležité, aby měla rostlinka dostatek volného prostoru k růstu.
Nikdy nedávejte květináče do rohů nebo za nábytek, chcete přece, aby váš interiér zářil a byl útulně vybavený. Velký fíkus, který vykukuje někde za sedačkou, určitě není to pravé ořechové.
Chcete-li vytvořit zajímavý a dynamický prvek, volte barevné květináče, květináče s ostrými hranami, do kterých zasadíte rostliny jenž rostou vzhůru.
Mezi levnější varianty květníků patří umělé materiály s plastu nebo sklolaminátu.
 
Místnost pro relaxaci
Do místnosti, ve které budete spíše odpočívat, zvolte raději matné květináče z tlumených barev a zaoblených tvarů. Naprosto dokonale vypadají přírodní materiály.
Do vysokých květináčů doporučuji zasadit převislé rostliny.
Květináče nám totiž dokáží vytvářet ideální prostředí pro rostlinu a zároveň se stane zajímavým doplňkem v interiéru, který má dopad i na naši psychiku a podvědomí.
 
Samozavlažovací květináč
Pokud jste velmi zaneprázdnění, často odjíždíte na dovolenou, služební cestu apod., pak jsou samozavlažovací květináče jedinou možností, jak udržet rostliny pěkné a zdravé. Samozavlažovací sety jsou vybavené poměrně velkým prostorem pro zásobu vody. Rostliny stačí jednou za měsíc nebo v horkém počasí jednou za čtrnáct dní zalít a máte po starostech. Za pravidelný přísun vody se vám rostlina odvděčí svojí krásou.
 
Dejte si tu práci a vyberte květináče stejných materiálů nebo barev, celá místnost tak bude sladěná a přímo dokonalá. Aby byly květináče opravdu nejkrásnější, zvolte tři různé velikosti u sebe nebo jeden velký. Do každé místnosti můžete zvolit jinou barvu. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...
​Milenecký vztah mezi mužem a ženou Je možné, aby mezi mužem a ženou bylo jen čisté přátelství? Nebo je pravda, že... více ...
​Veřejná dětská hřiště, radost pro děti Nejen dospělí, ale i děti si všímají prostředí kolem sebe. Veřejný prostor... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: