Více informací
Bydlení

Zrcadla v interiéru


Klíčová slova
zrcadlo, zrcadla
Zrcadla v interiéru Zrcadla jsou nejen estetickou dekorací ale zároveň neuvěřitelně praktickým pomocníkem v každé domácnosti. Lze je využít v interiérech různých stylů. Hodí se téměř do každé místnosti v domě a kromě toho vám dokáží opticky zvětšit prostor, prosvítit místnost a podle Feng Shui dokonce i nabít energií.

Zrcadlo k užitku i na škodu
Reflexní plochy na zrcadle dokáží nejen odrážet ale i přitahovat. Dokáží vizuálně zmenšit ale i zvětšit prostor. Můžeme o zrcadlech všeobecně říci, že se postarají o příznivé nebo nepříznivé energetické toky. Věnujte proto při umísťování zrcadel zvláštní pozornost. Poradíme vám, jaká místa jsou vhodná a naopak nevhodná pro umístění zrcadla.


Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi ...
Pověsit si velké zrcadlo proti vchodovým dveřím je sice možná praktické. Při odchodu z domu můžete ještě na poslední chvíli zkontrolovat váš outfit, upravit se a jít. Ovšem podle Feng Shui není vhodné věšet velké zrcadlo proti dveřím z důvodu odrazu blahodárné energie směřující do vašeho domova. Harmonická energie by měla však do vašeho domu proudit a ne odcházet ven. 
V ložnici podobně umístěné zrcadlo může zapříčinit nevěru ve vztahu, pokud by se v něm měli odrážet spící. Naprosto tabu a nepřístupné jsou zrcadlové stropy. Pokud je v ložnici zrcadlo nastaveno a umístěno tak, aby se v něm neodrážela postel ani osoby, které v ní spí, je vše v pořádku.

Kam umístit zrcadlo
V případě, že máte malou místnost, můžete ji opticky zvětšit právě zrcadlem. Pověsíte-li ho na správné místo, opticky rozšíří prostor a dodá místnosti na objemu. Jen nezapomeňte, že se v něm nesmí odrážet vchodové dveře. V dlouhých chodbách vypadají malebně a perfektně. 
Ať už umístíte zrcadlo kamkoliv, nesmí být prasklé ani otlučené. Podle lidové pověry to navíc přináší neštěstí a to sedm let. Zrcadla udržujte v čistotě a pravidelně je myjte, cca jednou týdně. 


autor: Geoff Parsons, Flickr.com
 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Kancelářské stoly - nenahraditelní pomocníci Bez kancelářského stolu si nelze představit žádný správně vybavený byt či dům,... více ...
Školní batohy nebo aktovky? Která varianta je pro vašeho studenta nejlepší? Pořídit nastávajícímu studentovi aktovku nebo batoh? Co bude nejlepší? Na trhu je... více ...
Dokonalá pěna na kávě nemusí být jen nedostižným snem. Poradíme, jakým chybám se vyhnout Divili byste se, kolik lidí dokáže tak jednoduchá věc, jako je šlehání... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: