Více informací
Zdraví

Chrápání – zaručené tipy, jak přestat chrápat


Klíčová slova
chrápání, spánek, kapky, laser
Chrápání – zaručené tipy, jak přestat chrápat Chrápání je většinou záležitostí mužů, které znepříjemňují večeři a noci mnohých žen. Zvuky, které jejich milý každou noc vyluzuje opravdu nebývají nikterak příjemné a nenabudí klidný spánek. Víme, co s tím.
 
Jak na to?
Kvalitní matrace, dokonalý rošt, bez stresu … ale i tak se v noci kvůli chrápání vašeho partnera nevyspíte? Každý rok se na trhu objevuje celá řada receptů a tipů, jak chrápání natrvalo odstranit.
 

Chrápání
1) Spánek na boku
Pokud to půjde a partner vás večer alespoň trochu vnímá, požádejte ho, aby spal na boku. A pokud se za chvílí převrátí, doporučuje se našít do zadního dílu pyžama tenisový míček nebo dřevěnou kostku. Uvidíte, jak takový trik partnera okamžitě obrátí na bok.

2) Špunty do uší
Není to zrovna nejlepší metoda. Nejedná se přímo o vaše maximální pohodlí, ale hlavně o váš klid. Špunty do uší nedoporučuji, sice utlumí vašeho partnera, ale neuslyšíte ani pláč dítěte nebo budík.

3) Alkohol a cigarety
Lidé, kteří rádi popíjí alkoholické nápoje, mají větší pravděpodobnost, že budou chrápat. Alkohol totiž vyvolává ochabnutí svalů hrdla a snadněji tak dochází k vibracím.
To samé platí o kouření, které způsobuje otok a zánět sliznic hrdla, které je také náchylnější k vibracím.

4) Obezita
Silnější a obézní muži chrápou více než „hubenďouři“. Nasaďte dietu, pohyb a zdravou výživu.
 

Tipy, jak přestat chrápat
1)Kapky proti chrápání
Existují kapky proti chrápání. Adenol obsahuje vůně rostlinných olejů a způsobuje silné prokrvení na tkáních a proudící vzduch znemožní průchod hlasitým zvukům. Stačí vašemu miláčkovi těsně před spaním nakapat na kapesník 2-3 kapky Adenolu, několikrát mu nechat přičichnout, pro jistotu nakapat dalších 5 kapek na polštář, a pak už si jen užívat klidný spánek.

2) Polštářky
Existuje celá řada polštářků, které jsou naplněny bylinkami proti chrápání. Vyzkoušejte, uvidíte.

3) Laser
Pokud je chrápání neúnosné a už raději odcházíte spát do jiné místnosti, doporučuje se podstoupit laserovou operaci nosní sliznice. Výhodou zákroku je, že jde podstoupit při lokálním znecitlivění – ambulantně. Ovšem nevýhodou je jeho cena. Stojí zhruba 11 000,- Kč. 


 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: