Smrkání, kašlání, kýchání – zajímavosti
80% -
Pocit rýmy a plného nosu, když zrovna u sebe nemá člověk kapesník, je prekérní situace. Pokud se i tak pokoušíme s obsahem nosu bojovat, většina lidí z okolí to vnímá jako neslušné.
41% - Doby, kdy měl u sebe každý látkový kapesník pro případ potřeby, jsou pryč. Dnes někteří lidé nemají doma látkový kapesník ani jeden a zásadně používají ty papírové.
4% - Starší generace by se do papírového kapesníku nevysmrkala ani za nic a povětšinou zůstávají věrní výhradně látkové klasice.
12% - Smrkání nezní dobře a v některých asijských zemích je smrkání na veřejnosti považováno za maximálně neslušné, a tudíž je nepřípustné. Ale i v našem prostředí leckomu smrkající jedinci vadí.
47% - kašel horší kýchání. Pokud někdo v našem okolí kýchá, vadí nám to méně, než když někdo soustavně pokašlává. To totiž vyvádí z míry takřka polovinu dotazovaných.
7x NE
Vše co můžete při rýmě dělat, je čekat, až přejde. NE!
- Rýma způsobuje otok nosní sliznice, usilovné smrkání a nicnedělání ji nevyřeší. Používejte nosní sprej, který obsahuje léčivé látky, jež dokáží otok zmírnit
Rýma není vážná nemoc, chodit s ní mezi lidi nevadí. NE!
- Rýma se přenásí kapénkovou infekcí a zejména v prvních třech dnech můžete nakazit mnoho lidí.
Běžnou rýmu vyléčí antibiotika. NE!
- Antibiotika zabírají jen na bakteriální infekci
Užívání vitamínů rýmu vyléčí. NE!
- Užívání vitamínů posiluje odolnost organizmu, může tedy pomoci rýmě předejít, nikoliv však vyléčit.
Rýma se přenáší líbáním. NE!
- Z rodiny virů jsou největší příčinou rýmy rinoviry, které se do těla nejčastěji dostávají sliznicí očí a nosu. K přenosu ústy dochází velmi zřídka.
Nejlepší prevencí rýmy je dostatečně teplé oblečení. NE!
- I když nás maminky a babičky celé dětství a dokonce i v dospělosti nabádaly k tomu, abychom se teple oblékali, nemá rýma s pobytem v chladnu nic společného. Teplé oblečení napomáhá před prochladnutím organizmu.
Smrkání uvolní ucpaný nos. NE!
- Důvodem, proč se nám při rýmě špatně dýchá, není pouze zahleněný nos, ale i zduření nosní sliznice.
Vloženo: 30.12.2017 | Autor: GA magazin s.r.o.
Diskuse
Vložit komentář do diskuse
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.