Více informací
Zdraví

​Vypadávání vlasů – jak zamezit padání vlasů


Klíčová slova
vlasy, padání vlasů, koupel, vitamíny
​Vypadávání vlasů – jak zamezit padání vlasů Asi vás nepřekvapí, že je moderní strava je opravdu velice nezdravá. Nejen že obsahuje vysoké množství škodlivých tuků, cukry a těžké živočišné bílkoviny společně s mléčnými. Všechny tyto nežádoucí potraviny přispívají k vypadávání vlasů. Nedávejte na klamavé reklamy, chemické šampony vám nijak nepomohou. Ale nezoufejte, existuje řešení a naděje. Zaměřte se na to, co jíte, vylepšete stravu, obstarejte si vhodné doplňky a správný šampon.
 
Správné stravování
Možná si říkáte, že přece stravování vám nemůže nikterak ovlivnit růst nebo vypadávání vlasů, bohužel je to fakt. Vazba mezi příjmem potravy, doplňků a jedů je velice silná. Tradiční čínská medicína věří, že je hlavním viníkem vypadávání vlasů nadbytečná spotřeba cukru. Dokonce i nadměrná spotřeba ovoce může přispět k řídnutí vlasů (ovoce je totiž plné cukru). Dále se o ztrátu bujné kštice v nemalém podílí živočišné bílkoviny, nezdravé tuky a překyselený organismus.
 
Vitamíny
Pro zdravé a husté vlasy je důležitý dostatek jódu. Potíže s vlasy můžete mít mimo jiné i v případě špatné funkčnosti štítné žlázy a dehydrataci. Pokud toužíte po silných a lesklých vlasech, je třeba přijímat komplexní stravu, bohatou na zeleninu, zdravé oleje (kokosový a olivový), ořechy, semena, bobule nebo i mořské řasy. Nezapomínejte určitě na konzumaci lněných a chia semen. Tato semena jsou významným zdrojem esenciálně mastných kyselin.
Vitamíny B (zejména biotin), zinek, železo a vápník.

 
Mytí vlasů
Oslabovat vlasy může i voda. Jedná se hlavně o její složení a to konkrétně o obsah chemických látek - chlór a fluorid, které rozbíjí a ucpávájí folikuly.
Pokud si vlasy často myjete, doporučuji si pořídit vhodný filtr, který tyto toxiny odbourá.
Pozor si dejte i na složení šamponu, který používáte. Jsou plněné tvrdými čistícími prostředky a přísadami, které mohou vlasy velice poškodit a snadno poničí folikuly, kvůli kterým vlasy pak vypadávají.
I když jsou použité drahé šampony, ne vždy se postarají o přirozenou ochranu vlasů, jako to umí bio šampony na přírodní bázi.
 autor: Brent Gambrell

Babské rady
Babičky radí, a často mívají pravdu, že stará vyzkušená věc, je nejlepší. Stačí, když budete mít doma jedlou sodu a ocet, vlasy si umyjte touto lázní. Nebojte se, nepoškodí se vám, naopak budou vyživeny a dostanou lesk. Smíchejte jednu polévkovou lžíci prášku na jeden šálek vody v plastové lahvi. Dobře protřepejte a aplikujte ke kořínkům, masírujte dvě minuty a poté dobře opláchněte. Nyní přichází na řadu ocet, smíchejte čtvrtinu šálku bílého či jablečného octa s jedním šálkem vody, ocet vaše vlasy zklidní a patřičně rozzáří, poté opět důkladně opláchněte vodou.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...
​Milenecký vztah mezi mužem a ženou Je možné, aby mezi mužem a ženou bylo jen čisté přátelství? Nebo je pravda, že... více ...
​Veřejná dětská hřiště, radost pro děti Nejen dospělí, ale i děti si všímají prostředí kolem sebe. Veřejný prostor... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Kontakt:

Najdete nás: