Více informací
PR články

​Presbeton – zatravňovací dlažba


Klíčová slova
zatravňovací dlažba, dlažba
​Presbeton – zatravňovací dlažba Jaro je tady, příroda se probouzí a s ní začínají také první práce na zahrádkách. Rozhodli jste se, že se letošní rok pustíte do zpevnění plochy v okolí vašeho domu? Ideálním řešením je využití vegetační dlažby. Snadno a rychle propojíte venkovní komunikaci se zahradou.
 
Zatravňovací dlažba
Předností vegetační dlažby je jednoduchá manipulace, funkčnost, odolnost a výsledný přírodní vzhled zpevněné zatravněné plochy. Některé typy dlažeb mají také tzv. drenážní funkci. Různé tvary a profilové spodní plochy dokáží rychle odvodnit nadměrně vlhké pozemky a tím pádem lépe ochrání před erozí půdy.
Zatravňovací dlažbu můžete vysypat štěrkem nebo trávou, záleží na vás. Oceníte údržbu dlažby, která je téměř nulová. Stačí jen posekat trávu a v období většího sucha je dobré trávu zavlažovat.
Skončete s rozježděnou a udupanou trávou, která se na podzim dokonce přemění v bahnitou cestu. Využijte estetické a k přírodě šetrné zpevnění, které tvoří 40% zeleň.


 
Jak se zatravňovací dlažba pokládá?
Pokládka je snadná, zručný kutil jí snadno zvládne sám. V první řadě je nutné vytvořit nosnou vrstvu. Jakým způsobem ji uděláte. Stačí vykopat zeminu do hloubky 20 cm. Tuto plochu následně zasypete štěrkem nebo štěrkodrtí. Poslední vyrovnávací vrstva drti je o maximální tloušťce dvou centimetrů. Na tuto poslední vrstvu pokládáte tvárnice.
Je na vás, jakou zvolíte výplň do mezer mezi dlažebními kameny, zdali použijete speciální travní substrát nebo zeminu s vysokým podílem humusu. Zatravňovací dlažba se hodí jak na dvorek, tak na zahradu jakékoliv velikosti a tvaru. Pokud si na pokládku netroufáte, svěřte práci odborné firmě.
 
Pro koho není dlažba vhodná?
Zatravňovací dlažba není vhodná na chůzi v podpatcích nebo pro starší zdravotně postižené lidi, kteří potřebují k chůzi berle. Nedoporučuje se ani pro kočárky, kolečkové brusle nebo jiné jezdící hračky pro děti.
 
Slovo závěrem
Dlažba je efektní, funkční a celkový vzhled zahrady vypadá upraveně. Nenavlhá, v létě neodebírá zeleni vláhu, v zimě nepřemrzá, ani nepraská.
Širokou nabídku zatravňovacích dlaždic má firma Presbeton, u které mimo jiné vyberete i další typy dlažby pro dům a zahradu.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: