Více informací
O dětech

​Těhotenská kalkulačka


Klíčová slova
těhotenství, kalkulačka
​Těhotenská kalkulačka Těhotenská kalkulačka nebo také tzv. těhotenský kalendář vám pomůže vypočítat a určit den vašeho pravděpodobného porodu.
 
Plodné dny
Díky těhotenské kalkulačce můžete snadno vypočítat tzv. ovulační neboli plodné dny. Samozřejmě i ty neplodné, při kterých se o miminko nemusíte snažit.
Při plodných dnech, v tzv. folikulární fázi, rostou folikuly a pomalu narůstá děložní sliznice, kde vznikají vajíčka. Možná vám to zní dost složitě, ale budu se snažit toto období vysvětlit dál. Obaly vajíček produkují estrogeny, tím pádem hladina estrogenu stoupá a nejvyšší hodnoty dosáhne cca dva dny před ovulací. Děložní sliznice se v těle ženy zvětšuje a připravuje se na uhnízdění vajíčka (oplodněného).
Toto období pozná žena mimo jiné podle hlenu děložního čípku – lepkavý, vlhký, táhnoucí se. Hlen, který je nejplodnější (ve kterém spermie přežijí nejdéle), je podobný vaječnému bílku. Děložní hrdlo se začne zkracovat a tělo se pomalu ale jistě připravuje na to, aby se spermiím co nejlépe proniklo do dělohy.
 

Ovulace
V této době je uvolněno vajíčko. Ovulace jako taková trvá pouze pár vteřin, ale plodné dny se odvíjí právě kolem tohoto okamžiku. Přibližně tři dny před a po ovulaci.
 
Období mezi ovulací a menstruací
Každá žena je individuální, ale toto období je u každé ženy stejně dlouhé. Tzv. luteální fáze by neměla být kratší než 10 dní a nebývá delší jak 16 dní. V této době klesá hladina estrogenu a roste hladina progesteronu. Tím se způsobuje zvýšená tělesné teploty – vhodné je bazální teplotu měřit, tím poznáte den ovulace.
Po ovulaci se teplota prudce zvýší a po celou dobu luteální fáze se drží nahoře.

 
Na těchto stránkách si snadno vypočítáte pomocí kalkulačky, kdy se vám zhruba narodí váš potomek.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Kancelářské stoly - nenahraditelní pomocníci Bez kancelářského stolu si nelze představit žádný správně vybavený byt či dům,... více ...
Školní batohy nebo aktovky? Která varianta je pro vašeho studenta nejlepší? Pořídit nastávajícímu studentovi aktovku nebo batoh? Co bude nejlepší? Na trhu je... více ...
Dokonalá pěna na kávě nemusí být jen nedostižným snem. Poradíme, jakým chybám se vyhnout Divili byste se, kolik lidí dokáže tak jednoduchá věc, jako je šlehání... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: