Více informací
O dětech

​Těhotenská kalkulačka


Klíčová slova
těhotenství, kalkulačka
​Těhotenská kalkulačka Těhotenská kalkulačka nebo také tzv. těhotenský kalendář vám pomůže vypočítat a určit den vašeho pravděpodobného porodu.
 
Plodné dny
Díky těhotenské kalkulačce můžete snadno vypočítat tzv. ovulační neboli plodné dny. Samozřejmě i ty neplodné, při kterých se o miminko nemusíte snažit.
Při plodných dnech, v tzv. folikulární fázi, rostou folikuly a pomalu narůstá děložní sliznice, kde vznikají vajíčka. Možná vám to zní dost složitě, ale budu se snažit toto období vysvětlit dál. Obaly vajíček produkují estrogeny, tím pádem hladina estrogenu stoupá a nejvyšší hodnoty dosáhne cca dva dny před ovulací. Děložní sliznice se v těle ženy zvětšuje a připravuje se na uhnízdění vajíčka (oplodněného).
Toto období pozná žena mimo jiné podle hlenu děložního čípku – lepkavý, vlhký, táhnoucí se. Hlen, který je nejplodnější (ve kterém spermie přežijí nejdéle), je podobný vaječnému bílku. Děložní hrdlo se začne zkracovat a tělo se pomalu ale jistě připravuje na to, aby se spermiím co nejlépe proniklo do dělohy.
 

Ovulace
V této době je uvolněno vajíčko. Ovulace jako taková trvá pouze pár vteřin, ale plodné dny se odvíjí právě kolem tohoto okamžiku. Přibližně tři dny před a po ovulaci.
 
Období mezi ovulací a menstruací
Každá žena je individuální, ale toto období je u každé ženy stejně dlouhé. Tzv. luteální fáze by neměla být kratší než 10 dní a nebývá delší jak 16 dní. V této době klesá hladina estrogenu a roste hladina progesteronu. Tím se způsobuje zvýšená tělesné teploty – vhodné je bazální teplotu měřit, tím poznáte den ovulace.
Po ovulaci se teplota prudce zvýší a po celou dobu luteální fáze se drží nahoře.

 
Na těchto stránkách si snadno vypočítáte pomocí kalkulačky, kdy se vám zhruba narodí váš potomek.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Vánoce 2020 - dočkáme se elegance i tradičních barev Letošní rok se vrátíme k tradicím. Objevíme kouzlo kombinací červené a zlaté... více ...
​Tvoříme s laminovačkou Laminovací přístroj neboli laminovačka je praktickým pomocníkem v kanceláři i... více ...
​Polévkovar s mixérem – perfektní pomocník do kuchyně! Říkáte si, že někdy u vás doma nastane čas, kdy byste si nejradši obstarali... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: